פרשת ישראל ביתנו

ראש עיריית עפולה וראש המטה של שטייניץ נעצרו; החשד - תקציבים תמורת מינויים

ביהמ"ש האריך את מעצרו של רמי טייב, ראש המטה של השר יובל שטייניץ שעל פי החשד תיווך לשוחד

ראש עיריית עפולה, יצחק מירון וסגנו בוריס יודיס הם הבכירים בעירייה שנעצרו הבוקר (ב'). בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרם בשלושה ימים. המשטרה חושדת כי הם מינו מקורבים לתפקידים בעירייה, בתמורה לקבלת תקציבים של מיליוני שקלים. בית המשפט האריך בשלושה ימים גם את מעצרו של רמי טייב, ראש המטה של השר יובל שטייניץ שעל פי החשד תיווך לשוחד.

בתגובה למעצר של טייב, נמסר מלשכתו של שטייניץ כי "השר סומך ידיו על רשויות החוק שיעשו את עבודתם נאמנה. השר מקווה שיתברר כי לא נפל פגם בהתנהלות של יועצו הפוליטי".

יצחק מירון צילום: פייסבוק

כשהחל הדיון בעניין ראש העיר עפולה, ביקש מירון, שהיה עורך דין בעברו, לייצג את עצמו. במהלך הדיון נציגי המשטרה ביקשו מהשופט למנוע ממירון לייצג את עצמו בטענה שהוא משבש את החקירה, אולם השופט אישר למירון להמשיך. בפתח הדיון אמר מירון "אני מבקש להבין במה אני חשוד?".

נציגת המשטרה בדיון ענתה כי "מדובר בהתפתחות של פרשת השחיתות לפיה בכירים בעיריית עפולה קיבלו כספים ובתמורה ביצעו מהלכים לטובתו האישית של גודובסקי. מדובר בארבעה מיליון שקלים שעברו מישראל ביתנו לעיריית עפולה ובתמורה הוא מינה מקורבים לישראל ביתנו. סגן ראש העיר מונה בתמורה לכספים".

מוקדם יותר היום, נחקרה פעם נוספת סגנית שר הפנים, חברת הכנסת פאינה קירשנבאום וכן נחקר ראש מטה מפלגת ישראל ביתנו דאוד גודובסקי בנוגע לחשדות המיוחסים להם במסגרת הפרשה. סגנית שר הפנים, הודיעה היום (שני) על פרישתה מהחיים הפוליטיים בשל החקירה המתנהלת נגדה.

קירשנבאום בכנס ישראל ביתנו באריאל, לפני שבועייםצילום: דודו בכר

קירשנבאום פירסמה הבוקר הודעה לעיתונות ובה כתבה כי "בלב כבד, ולאחר התלבטות ארוכה, החלטתי שבנסיבות הללו אינני יכולה להיחקר בצורה הוגנת וראויה, ובלית ברירה החלטתי לבחור בזכות השתיקה".

"חשבונותיי בבנק נתפסו מבלי לאפשר לי להמשיך לשלם את התחייבויותיי ואפילו לקנות מצרכים בסופרמרקט (עד ששוחרר חשבון העו"ש לבקשת ב"כ), היועמ"ש הפיץ בתקשורת מכתב המייחס לי כניסה למשרדי במשרד הפנים - דבר שלא היה ולא נברא -  תוך רמיזות על שיבוש החקירה.

"ילדי, עוזרי ומקורבי נחקרו, וחלקם נעצרו על ידי המשטרה.גורמי החקירה הקפידו להדליף יום יום ושעה שעה נתונים מתוך החקירות כביכול, לפיהם התיקים כנגדי 'סגורים', יש בידיהם ראיות למכביר, כולל עדי מדינה, האזנות סתר וכיוצ"ב, המספיקות לטענתם להגשת כתבי אישום נגדי".

"במשך יותר משבועיים שמי ותמונתי אינם יורדים מהכותרות , הוקעתי אישית וציבורית בטרם משפט, המשטרה והתקשורת כבר שפטו, הרשיעו אותי ושלחו אותי ל'אי השדים'; ואין פוצה פה - לא בכירים במשטרה , לא ראשי הפרקליטות , לא מועצת העיתונות, כולם מחרישים".

קירשנבאום הוסיפה כי "אני מכבדת את שלטון החוק ואת החובה של רשויות האכיפה לחקור - כל עוד הדבר נעשה בצורה ראויה , תוך שמירה על כבוד האדם ועל כללי וערכי יסוד.

"הרגשתי ותחושתי היא שמטרת החקירה איננה עוד גילוי האמת , שכן המשטרה כבר ירתה את החץ ועתה מסמנת סביבו את המטרה. לחקירתי אין כל משמעות , שהרי כאמור נשפטתי , הורשעתי והוקעתי על ידי רשויות החקירה והציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker