"פישר התקשר ללקוח ואמר לו: השוטרים בדרך, אל תישן בבית, תכבה את הסלולרי"

הפרקליטות לרונאל פישר: תועמד לדין בעבירה של תיווך לשוחד - בכפוף לשימוע ■ המשטרה: פישר קיבל כסף מיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, לאחר שיצר בפניו מצג כי בדעתו להעביר את הכסף לגורם משטרתי

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה היום (א') באופן רשמי לעו"ד רונאל פישר שבכוונתה להעמידו לדין בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. במח"ש זימנו את פישר לשימוע לפני העמדתו לדין. בשלב זה יועמד פישר לדין בשתי פרשיות: הפרשה הראשונה היא פרשת אלון חסן והשנייה היא פרשת אילן מכלוף. במקביל להחלטה להגשת כתב אישום בשני המקרים הללו, טוענים במח"ש שישנן עוד פרשיות שנחקרות ומתנהלות נגד פישר.

בפרשת אלון חסן עשוי להתייחס כתב האישום לתקופה בה העניק פישר שירותים משפטיים לאלון חסן, שכיהן כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. פישר חשוד שתיווך בכספי שוחד בכך שדרש וקיבל סכום של 150 אלף דולרים מחסן, ובתמורה לכסף שיינתן לכאורה לחוקריו של חסן הם ישפיעו על החקירה המתנהלת נגדו בצורה כזו שתיטיב עם חסן.

רונאל פישר בבית המשפט צילום: אוליבייה פיטוסי

במהלך החקירה עלה שפישר לא התכוון מלכתיחילה להעביר את כספי השוחד לשום גורם אלא לקחת אותם לכיסו הפרטי. אך ההחלטה להעמידו לדין על עבירת שוחד התקבלה משום שזה המסר שהועבר לחסן עצמו.

על פי הודעת מח"ש, גם פרשת אילן מכלוף תוכנס לתוך כתב האישום נגד פישר, פרשה בה ככל הנראה קיבל פישר מידע משטרתי בתמורה לכספי השוחד. מכלוף הוא הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, אותו ייצג פישר בהליכים שהתנהלו מולו בביתי המשפט.

אלון חסןצילום: עופר וקנין

פישר חשוד שקיבל את הכספים לאחר שטען בפניו של מכלוף כי בדעתו להעביר את אותם הכספים לידי שוטר בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגד מכלוף. על פי החשד, עם מסירת סכום של 5,000 , התריע רונאל פישר בפני מכלוף כי ביום מסוים עתידים להגיע שוטרים מיחידת להב לביתו על מנת לעצרו במסגרת חקירה המתנהלת נגדו.

פישר הורה למכלוף כי יימנע מללון בביתו ויכבה את הטלפון הנייד. ביום למחרת ההתראה של פישר, אכן הגיעו חוקרי המשטרה לביתו של מכלוף אולם זה שמע בעצתו של פישר ועזב את הבית עוד בשעות הלילה וללן בבית מלון בעיר. במעשיו, טוענים במח"ש, קיבל פישר לכאורה כסף ממכלוף על מנת לתת שוחד וכן עשה לכאורה דבר בכוונה להכשיל הליך משפטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker