מנכ"ל קבוצת פרימיום נאשם בעבירות שימוש במידע פנים ומרמה והפרת אמונים

נאשמים נוספים הם שלומי שני, פעיל שוק ההון ומשה הררי, לשעבר מנהל השקעות באקסלנס ■ לפי החשדות, בר תקווה מסר לשני מידע פנים אודות התפתחויות בפרימיום ושילם לו שלא כדין, 200 אלף שקל בגין תיווך

אפרת נוימן

בכתב אישום שהוגש היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מסוי וכלכלה) מואשמים שני פעילים בשוק ההון ומנכ"ל של חברה, בשלוש פרשות שונות שהתרחשו בשנים 2010-2011 בעבירות של מתן שוחד, מסירת מידע פנים, מרמה הפרת אמונים בתאגיד, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

מדובר בשלומי שני, פעיל שוק ההון שעסק בעיקר בתיווך עסקאות קניה ומכירה של ניירות ערך, משה הררי, מנהל השקעות לשעבר בקרנות הנאמנות של בית ההשקעות אקסלנס נשואה, ורן בר תקווה, מנכ"ל וסמנכ"ל כספים בחברת פרימיום (פי.איי.אייץ) אחזקות, שהייתה חברה ציבורית שנסחרה בתל אביב בתקופה הרלוונטית לכתב האישום. לפני שהצטרף לקבוצת פרימיום (שבבעלות נמרוד רינות ורות עופר) כיהן בר תקוה כמנהל בכיר בפירמת רואי החשבון BDO זיו האפט.

באישום הראשון מואשמים שני והררי בכך שהציעו לשני מנהלי השקעות בקרנות הנאמנות של אקסלנס טובות הנאה בתמורה לכך שאותם מנהלי ההשקעות יבצעו בשם הקרנות עסקאות לרכישת ניירות ערך בהן תיווך שני. מנהלי ההשקעות לא נענו להצעת השוחד.

באישום השני מואשם בר תקווה בכך שבמהלך דצמבר 2010 מסר לשני מידע פנים על אודות התפתחויות בחברת פרימיום ועל אודות מו"מ של החברה להתקשרות בעסקת מיזם משותף להקמה ולהשכרה של תחנת כוח ברוסיה. לפי הנטען, שני מסר את המידע לפעיל שוק הון נוסף, יוסף ישראל, שניהל באופן בלעדי את חשבון הנוסטרו של חברת באומן ניירות ערך ביודעו שזה יעשה בו שימוש. בגין כך, מואשם בר תקווה בעבירה של שימוש במידע פנים על ידי איש פנים, ושני מואשם בעבירה של שימוש במידע פנים אשר הגיע מאיש פנים.

באישום השלישי מואשמים שני ובר תקווה בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. לפי החשדות, בר תקווה גרם לכך שחברת פרימיום תשלם לשני סכום של כמאתיים אלף שקל בגין תיווך במו"מ בין פרימיום לבין חברת רציו חיפושי נפט. התשלומים בוצעו בניגוד לעמדת בעל השליטה בפרימיום, נמרוד רינות, בניגוד לנוהל המקובל בחברה ושלא בידיעת מוסדות החברה. בנוסף, התנה בר תקווה את השלמת התשלום מפרימיום לשני בכך ששני יעביר לחשבונו הפרטי חמישים אלף שקל.

שוחד
צילום: סי די בנק

התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך וכתב האישום הוגש על ידי עו"ד אמיר טבנקין.

תגובת עורך דינו של שני, ד"ר גיל עשת: "שלומי שני מכחיש את האישומים וטוען כי לא נפל דופי במעשיו וכי פעל בהתאם לחוק. לאחר שהסתיימה בלא כלום החקירה בה הועלו כלפי מרשי טענות של מתן טובות הנאה שלא היו ולא נבראו לרונן אביגדור, הוגש כתב אישום שאינו יותר מאוסף שאריות של נושאים, אשר מרשי נתן להם מענה מלא בחקירותיו. שני לא הציע שוחד לאיש, ואף לא להררי, מעולם לא שילם לו דבר ואף בכתב האישום לא נטען אחרת.

"באשר לאישום השני, שני מכחיש את הטענה שעשה שימוש במידע פנים. הוא לא הרוויח דבר ולא נטען אחרת. באשר לאישום השלישי, שני קיבל עמלה מופחתת ביותר שהיה זכאי לקבלה בגין עבודת תיווך מאומצת רבת שעות עבור העסקה שנחתמה. ממילא שלא עבר כל עבירה. נתמודד עם האישומים בבית המשפט ונבקש לשכנע על יסוד חומר הראיות, כי אין בסיס לטענות כלפי מרשי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker