וינשטיין: פרשת ישראל ביתנו - קנוניה בין אנשי שלטון מרכזי, שלטון מקומי ועמותות ציבוריות

יהודה וינשטיין הגיב לדבריו של שר החוץ שעל פיהם חקירת המשטרה בפרשת ישראל ביתנו נפתחה בתזמון מדויק לבחירות: "מועד הבחירות הוא זה שהפתיע את החקירה ולא החקירה היא זו שהפתיעה את הבחירות"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין השיב הערב (ה') לטענותיו של שר החוץ אביגדור ליברמן, שעל פיהן חקירת המשטרה בפרשת השחיתות בישראל ביתנו תוכננה בתזמון מדויק עם מערכת הבחירות. "שמעתי בימים האחרונים טענות המופנות כלפי המשטרה וכלפי הפרקליטות שלפיהן המניעים שעומדים ביסוד החקירה הזו הינם מניעים פוליטיים ורצון להתערב בהליך הדמוקרטי", אמר וינשטיין באירוע הפתיחה של כנס העמותה למשפט ציבורי בחיפה.

"אין דבר רחוק מן האמת מן הדבר הזה. מערכת אכיפת החוק על כל זרועותיה עיוורת לשיקולים פוליטיים. היא אינה יודעת להבחין בין מפלגה למפלגה. היא אינה יודעת להבחין בין מועמד למועמד. הטענות המושמעות לצערי הן דברי הבל. אני נותן גיבוי מלא ליחידות החוקרות ולפרקליטים המלווים. פעולתם ראויה לכל שבח. כל שנעשה, בידיעתי ובאישורי נעשה".

לדבריו, מועד המעבר לחקירה גלויה תוכנן עוד קודם להכרזת הבחירות. וינשטיין ציין כי דבר החקירה הסמויה החל לדלוף והיה חשש לגילויה. "מדובר בחקירה סמויה שהחלה לפני כשנה, זמן רב לפני הבחירות. אם אדייק, מועד הבחירות הוא זה שהפתיע את החקירה ולא החקירה היא זו שהפתיעה את הבחירות", הדגיש.

"הטענות המושמעות בדבר מניעים נפסדים מטעם רשויות אכיפת החוק טוב להן שלא נשמעו משנשמעו. צר לי שהושמעו". שיקול נוסף, לדבריו, הוא סיומה של שנת התקציב. בתקופה זו, לדברי וינשטיין, "עתידים היו לעבור סכומי כסף נכבדים בדרכים אליהן נחשפנו במסגרת החקירה".

יהודה וינשטייןצילום: אוליבייה פיטוסי

וינשטיין התייחס גם לחקירה עצמה והסביר כי מדובר בחקירה משמעותית, שמעלה חשד לשחיתות מאורגנת ושיטתית, בהיקפים נרחבים. שחיתות שמקורה, על פי החשד, בקנוניה בין אנשי שלטון מרכזי, שלטון מקומי ועמותות ציבוריות וכל אלה לצורך הפקת רווחים וטובות הנאה אישיות מכספי הציבור.

"אישרתי פתיחתה של חקירה זו", אמר. "ליוויתי אותה באופן צמוד. התקיימו בפני דיונים לצורך אישור פעולות חקירה ולצורך קבלת החלטות על אפיקי חקירה חדשים. הפרשה החלה ממספר אירועים שונים ונפרדים, אשר התגלה ביניהם מכנה משותף. החקירה שהחלה כחקירה סמויה התרחבה מישיבה לישיבה וחשפה על פני הדברים תמונה מדאיגה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker