חברת המשקאות סופר דרינק מבקשת הקפאת הליכים

לחברה חובות של 21 מיליון שקל ■ סופר דרינק: "בעקבות מבצע צוק איתן פחת היקף המכירות של החברה ברחבי הארץ"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת המשקאות סופר דרינק מבקשת מבית המשפט הקפאת הליכים למשך חודשיים בעקבות חובות של 21 מיליון שקל. "בעקבות מבצע צוק איתן פחת היקף המכירות של החברה ברחבי הארץ ובכלל ובדרום הארץ בפרט. עיקר המכירות של החברה הוא בחודשי הקיץ, ומבצע שהתרחש בקיץ פגע באופן קשה בהיקף המכירות של החברה". נכתב בבקשה שהוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בירושלים.

על פי הבקשה, החברה מצויה במו"מ עם מספר מתעניינים בשוק בנוגע לרכישתה או רכישת חלק ממנה במתווה זה או אחר. "על פי מו"מ שכבר החל עם כמה משקיעים, נמצא כי ישנם סיכויים גבוהים מאוד למציאת משקיע. החברה זקוקה לזמן הזה לצורך ניהול מו"מ רציני עם אותם מתעניינים מבלי שחרב מונחת על צווארה", נכתב בבקשה.

סופר דרינק

החברה נמצאת בבעלות פרטית של בני משפחת מיכל שמחזיקה כבר משנת 1969 במפעל לייצור משקאות קלים באזור התעשייה עטרות בירושלים. סופר דרינק מייצרת, משווקת ומפיצה משקאות קלים ויש לה מחזור שנתי של 20 מיליון שקל.

בבקשה דחופה שהוגשה באמצעות עו"ד גיל אפרתי טוענת החברה כי היא "מצאה את עצמה מתמודדת עם מחנק תזרימי שהלך והתהדק כחבל על צווארה, מחנק תזרימי שהגיע לשיאו בימים האחרונים ושבא לידי ביטוי בהקפאת צ'יקים שנמשכו מחשבונות הבנק של החברה בשל היעדר כיסוי מספיק בהיקף של 307 אלף שקל. בימים הקרובים, אמורים לחזור צ'יקים נוספים בסך 82 אלף שקל".

על פי הבקשה, הסיבות להסתבכות הכלכלית של החברה, מלבד מבצע צוק איתן הן מוסר תשלומים ירד מצד לקוחות בתקופה האחרונה והעובדה כי החברה לא הצליחה לקבל אובליגו מתאים ביחס להיקף הפעילות שלה ולנסיבות שנוצרו. בבקשה מפרטת החברה את החובות שלה, בין היתר יש לה חובות של 4 מיליון שקל לנושים מובטחים, חוב של 1.9 מיליון שקל לבנק דיסקונט, חוב של 146 אלף שקל לבנק מזרחי טפחות, חוב של חצי מיליון שקל לבנק לאומי, חוב של חצי מיליון שקל לחברת זול ובגדול וחוב של חצי מיליון שקל לאוטומציה ירוחם. בנוסף חייבת החברה סך של 400 אלף שקל לעובדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום