עו"ד סיני גלבוע הורשע בהפרת אמונים - 
אך תובע שכר טרחה של 18 מיליון שקל

גלבוע ייצג את חברת דן בהתנגדות לתוכנית מתאר מקומית בפתח תקוה, בשעה שכיהן 
כסגן ראש העיר ■ כעת הוא טוען כי דן נמנעת מלשלם את חלק הארי של שכר טרחתו

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

עו"ד סיני גלבוע הגיש נגד דן תביעה בדרישה לשלם לו שכר טרחה בגובה 18 מיליון שקל, לאחר שייצג את החברה בהתנגדותה לתוכנית מתאר מקומית שאותה יזמה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בפתח תקוה - וזאת בזמן שכיהן כסגן ראש העיר, ובעקבות זאת הורשע בעבירה של הפרת אמונים.

בתביעה, שהגיש באחרונה לבית המשפט המחוזי בלוד, טוען גלבוע כי דן הפרה את הסכם שכר הטרחה שערכה עמו. לדבריו, "כפועל יוצא של מאמציו ופעולותיו, ולאחר עבודה רבה ואינטנסיבית, מקצועית ויצירתית - הוגדלו זכויות הבנייה שלה בפרויקט בשיעור ניכר ביותר (למעלה מ–180%)". משמעות הדברים, לדבריו, היא "הוספה של זכויות בנייה בהיקף של קרוב ל–200 דירות בפרויקט שקידמו, באופן שהפרויקט הכולל עמד על כ–300 דירות". בשל כך טוען גלבוע כי "דן זכתה בהטבה רכושית בשווי רב ביותר, הנאמדת בכ–150 מיליון שקל".

בשימוע שנערך לו לפני הגשת כתב אישום שוכנעה הפרקליטות כי אין תשתית ראייתית מספיקה לעבירה של קבלת שוחד. עוד שוכנעה הפרקליטות בשימוע כי אף שגלבוע טיפל מלכתחילה בנושא שהעמידו בניגוד עניינים בולט, לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת באשר לכך ששכר הטרחה לא ניתן לו אלא בעבור ייצוגה המשפטי של חברת דן - שעה שמדובר בעו"ד ידוע ובעל מוניטין בתחום הנדל"ן בעיר - ולא כדי שינצל את מעמדו כעובד ציבור.

עו"ד סיני גלבועצילום: אלון רון

כעת טוען גלבוע כי דן מתנערת מהתחייבויותיה ונמנעת לשלם את חלק הארי של שכר הטרחה. לדבריו, דן מתחמקת מהתשלום בטענה כי "הסכמי שכר הטרחה נגועים כביכול באי חוקיות ובשל כך אין לפעול על פיהם". טענה זו מבוססת לדבריו על הרשעתו בעבירה של הפרת אמונים, אולם לדבריו "אין ממש בטענה זו". בתביעה שהגיש הוא טוען כי "השירות שניתן על פי ההסכמים היה חוקי והתועלות שהושגו כפועל יוצא מן ההסכמים - היו תועלות חוקיות שהושגו כדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker