ביהמ"ש הורה על השעיית עו"ד יוסי שגב מתפקידו כמנהל המיוחד של טאו תשואות

ההחלטה ניתנה לבקשת בנק לאומי ולאור העובדה שכנגד שגב מתנהל הליך פלילי בבית משפט השלום בתל אביב

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אילן שילה הורה היום (א) על השעייתו של עו"ד יוסי שגב מתפקידו כמנהל המיוחד של חברת טאו תשואות. ההחלטה ניתנה לבקשת בנק לאומי ולאור העובדה שכנגד שגב מתנהל הליך פלילי בבית משפט השלום בתל אביב, שבמסגרתו הוא מואשם בדיווח כוזב לרשויות המס - במטרה להימנע לכאורה מתשלום מע"מ בסך 2.8 מיליון שקל לרשויות המס. השופט מינה במקומו את עו"ד עמית אשור ממשרדו.

שגב מונה לפני כשנה וחצי מפרק הזמני של החברה שהיתה בקריסת אילן בן דב והוסמך לבחון את נסיבות הקריסה שלה, בהמשך הוא מונה למנהל המיוחד החברה. מינויו נעשה באישורהכנ"ר ובהסכמת נאמני מחזיקי סדרות האג"ח ב' ו־ג'.

מאז מינויו האשים שגב את בנק לאומי בחבירה לבן דב בניסיון לרמות את נושי החברה, ודרש מבית המשפט להורות לבנק להשיב לקופת החברה 500 מיליון שקל. ב-2011, ועוד לפני מינויו כמנהל מיוחד לטאו, הגישה רשות המסים כתב אישום נגד שגב בשל עבירות דיווח כוזב, כדי להתחמק לכאורה

מתשלום מע"מ בסך 2.8 מיליון שקל. שגב מכחיש את המיוחס לו וטוען כי הוצאת החשבוניות נעשתה בתיאום עם עורכי דין נוספים שהיו מעורבים בתיק, והיתה ידועה לכל.

בפברואר האחרון פנה בנק לאומי לכונס הנכסים הרשמי, דוד האן וטען באמצעות עוה"ד אייל רוזובסקי כי יש להחליף את שגב ולמנות לאלתר מנהל מיוחד חלופי. במכתב נכתב כי :"לנוכח הרבב שדבק בו, אין זה ראוי כי עו"ד שגב ימשיך בשלב זה בתפקידו". בהמשך הגיש הכנ"ר עמדה לבית המשפט בה קבע כי כל עוד מתנהל נגד שגב הליך פלילי יש להשעותו מתפקידו בטאו. האן הוסיף כי כדי שהעבודה הרבה שהשקיע שגב בתיק לא תהיה לריק, הוא מסכים שעורך דין אחר ממשרדו של שגב ימונה כמחליפו.

בדיון שהתקיים היום בבית המשפט התנגד עו"ד רוזובסקי למינויו של מחליף ממשרדו של שגב, הוא טען כי מאחר ועוה"ד שימונה במקומו של שגב הוא שכיר במשרדו אי אפשר יהיה למנוע את מעורבותו בתיק. מנגד אמר שגב: "הרמזים שכאילו יש כאן קונץ', כי עו"ד עמית אשור שכיר ואז הוא ישמע מה שאומר לו וכל העניין הוא פסדה. אני מתקומם נגד אמירות אלו. מינוי של בעל תפקיד הוא מינוי אישי. כאן ככל שיידרש המינוי זה חקירות - אפשר לראות מי חוקר".

נציג הכנ"ר טען כי מינוי מחליף ממשרדו של שגב תהיה חלופה מאוזנת וטובה בנסיבות הפירוק ולאור העובדה שלשגב עומדת חזקת החפות. השופט שילה החליט לקבל את עמדת הכנ"ר ומינה את עו"ד אשור ממשרדו של שגב כמנהל המיוחד של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker