דוד אדרי משיב לכתב האישום בפרשת פסגות: פעילותי היתה בידיעת הממונים עליי

לפי כתב האישום השניים פעל אדרי, לשעבר סמנכ"ל ברוקראז' בבית ההשקעות פסגות, בדרכי תרמית בחשבון הנוסטרו של פסגות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"כל פעילותי בחשבון הנוסטרו של פסגות היתה גלויה ופתוחה בפני הממונים עליי ובפני הנהלת פסגות. פעילות חשבון הנוסטרו היתה בידיעתם ועל דעתם ובאה לידי ביטוי בשיחות חדר המסחר", כך טוען דוד אדרי לשעבר סמנכ"ל ברוקראז' בבית ההשקעות פסגות שניהל את חשבון הנוסטרו של פסגות בתגובה שהגיש היוםשהוגש נגדו לפני כחצי שנה על ידי פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה).

כתב האישום שהוגש למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב כולל גם את שי בן דוד שכיהן כמנהל חדר ברוקראז' בפסגות. לפי כתב האישום השניים פעלו יחדיו בדרכי תרמית בחשבון הנוסטרו של פסגות. בכתב באישום נכללו גם אהרון נבון וסער ויינטראוב עובדי דויטשה בנק לשעבר.

הפרקליטות טוענת כי הנאשמים פעלו במשותף כדי להשפיע על שערי איגרת חוב ממשלתית לקראת מכרז החלף שביצע משרד האוצר בספטמבר 2007. על פי התוכנית המשותפת, בימים שקדמו למכרז הם ביצעו עסקות רבות, בהיקפים גדולים, כדי להשפיע על שערי איגרת חוב שהשתתפה במכרז. בנוסף לתוכנית המשותפת, פעלו אדרי ובן דוד, על פי הנטען במטרה להשפיע על שערי איגרות חוב נוספות שהשתתפו במכרז. פעילויות אלה שיפרו את יחס ההמרה לו זכו הנאשמים במכרז, והשיאו לפסגות ולדויטשה בנק רווחים משמעותיים.

אדרי טוען להגנתו כי במסגרת ניהול הנוסטרו של פסגות, הוא סחר באופן יומיומי באגרות החוב הממשלתיות וברבות אחרות, בהיקפים גדולים מאד וביצע עסקות רבות מידי יום. לדבריו "כל פעולות המסחר שבוצעו כחלק מניהול הנוסטרו של פסגות – בוצעו מתוך שיקולים כלכליים ושיקולי מסחר לגיטימיים בהתאם לדין".

אישום נוסף, מייחס לאדרי ובן דוד ביצוע עסקות במטרה להעלות את שער איגרת החוב דלק נדל"ן סדרה ה'. לפי אישום זה, בשבוע האחרון של שנת 2008 ביצעו אדרי ובן דוד עסקות רבות ובהיקפים גדולים במטרה להעלות את שער האג"ח, וזאת על רקע סיכום מוקדם עם מנכ"ל דלק נדל"ן, הלל רוז'נסקי, שהתחייב לרכוש את האג"חים במחיר גבוה יותר מהמחיר בשוק. באשר לאישום זה טוען אדרי כי הצגת העובדות על ידי הפרקליטות באשר לעסקת מכירת אג"ח דלק נדל"ן סדרה ה' לחברת דלק נדל"ן - אינה נכונה.

דוד אדרי, דסיליוןצילום: אייל טואג

לדבריו "כל פעולות המסחר של חשבון הנוסטרו בקשר לאג"ח דלק נדל"ן סדרה ה' היו פעולות לגיטימיות ובוצעו מתוך שיקולים כלכליים ושיקולי מסחר לגיטימיים, וללא כוונה להשפיע בדרכי תרמית על שערי האג"ח".

אישום שלישי מייחס לאדרי פעילות מסחר תרמיתית, תוך ביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים כלפי פסגות. אדרי מואשם בכך שבדצמבר 2008 רכש אג"ח לחשבונו הפרטי, ולאחר מכן ביצע במשך כשלושה שבועות רכישות מסיביות של אג"ח זה באמצעות חשבון הנוסטרו של פסגות שהיה בשליטתו, רכישות שבוצעו במטרה להעלות את שער האג"ח. לאחר מכן, הקדים ומכר את האג"ח מחשבונו הפרטי תוך גריפת רווחים משמעותיים, ורק לאחר מכן, ולאחר שמכירותיו גרמו לירידות שערים של האג"ח, מכר את האג"ח מחשבון הנוסטרו. בתגובה שהגיש מכחיש אדרי כל שימוש בנוסטרו פסגות לצרכיו האישיים. לדבריו "לכל אורך הדרך עמדה טובת פסגות לנגד עיניו וכל פעולות המסחר בחשבונותיו הפרטיים היו פעולות תקינות ולגיטימיות בהתאם להסכם בינו לבין פסגות, ולפי הדין".

אדרי מיוצג על ידי עורכות הדין נוית נגב, איריס ניב-סבג ממשרד עורכי הדין שינמן-נגב-ניב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker