שכר הטרחה שאייל גבאי מבקש כמשקיף בדואר: 700 שקל לשעה - לפני מע"מ

בימים הקרובים צפוי המשקיף שמונה לחברת דואר ישראל להגיש דו"ח ראשון מטעמו ■ דואר ישראל, שאמורה לשאת בתשלום שכר הטרחה של גבאי, הסכימה לבקשה וכך גם כונס הנכסים הרשמי

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בימים הקרובים צפוי אייל גבאי, המשקיף שמונה לחברת דואר ישראל, להגיש דו"ח ראשון מטעמו בו יתייחס למצבה הפיננסי של הדואר. בינתיים הוא מבקש מבית המשפט לפסוק את שכר הטרחה שלו. בבקשה שהגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים מבקש גבאי שכר של 700 שקל עבור כל שעת עבודה שלו ו-400 שקל עבור כל שעת עבודה של בעל מקצוע ממשרדו. לסכומים האלו יתווסף מע"מ והוצאות ישירות שהוציא גבאי במסגרת מילוי תפקידו.

דואר ישראל, שאמורה לשאת בתשלום שכר הטרחה של גבאי, הסכימה לבקשה וכך גם כונס הנכסים הרשמי. חברת הרמטיק, נאמן האג"ח של הדואר, הודיעה כי אינה מתנגדת לשכר הזה, אך ביקשה לקבל עותק חודשי מדו"ח שעות העבודה של גבאי.

אייל גבאיצילום: מזרחי ליאור

בחודש שעבר נענה בית המשפט המחוזי בירושלים לבקשת מחזיקי האג"ח של חברת הדואר ומינה את גבאי כמשקיף לדירקטוריון של החברה הממשלתית, הנמצאת במשבר פיננסי. השופט דוד מינץ קבע כי המשקיף לא יהיה בעל סמכויות ניהול או בעל סמכויות אופרטיביות-אקטיביות, בניגוד לבקשת נציגות בעלי האג"ח. בכך נענה השופט לעמדת המדינה שביקשה לקבוע שבמידה וימונה משקיף לחברה, הוא יהיה פסיבי ולא בעל סמכויות ביצוע.

בבקשה שהגיש גבאי הוא מציין כי החל ממועד מינויו הוא וצוות מצומצם ממשרדו בוחנים את התקדמות המו"מ והצעדים לשם הסכמה על תוכנית הבראה. בנוסף, הם לוקחים חלק בכל הישיבות והדיונים המתקיימים בעניין זה. לדבריו, מאחר ועל פי החלטת בית המשפט אין לו סמכות ניהול או סמכות אופרטיבית אקטיבית "הדרך המתבקשת והנכונה לקבוע את שכר הטרחה למסגרת תפקיד זו ומגבלות סמכות אלו היא לפי זמן העבודה המושקע".

גבאי כיהן בעבר כמנכ"ל משרד ראש הממשלה ומנהל רשות החברות הממשלתיות. בשנה שעברה הוא מונה על ידי בית המשפט כמומחה לבחינת הסדר חוב באי.די.בי אחזקות, ובהמשך גם כמומחה כלכלי באי.די.בי פיתוח. במאי האחרון אישר שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין לשלם לו, יחד עם עו"ד חגי אולמן, שכר טרחה שעשוי להגיע לעד 14 מיליון שקל.

במקור ביקשו גבאי ואולמן שכר טרחה שבמקרה של התממשות תרחישים שונים עשוי היה להגיע לעד 18 מיליון שקל, כלומר כל אחד מהם היה מקבל עד 9 מיליון שקל. ואולם אחרי שנושי אי.די.בי אחזקות התנגדו לגובה השכר, ביקשו השניים סכום נמוך יותר, שעשוי להגיע לעד 14 מיליון שקל. את הבקשה המעודכנת אישרו כ-70% מנושי אי.די.בי אחזקות, כולל בנק לאומי. השופט אורנשטיין אישר כמעט את כל סעיפי השכר ששני הנאמנים ביקשו, מלבד הדרישה שאם הטיפול בתיק אי.די.בי לא יסתיים עד ינואר 2017, השניים יקבלו שכר לפי שעת עבודה בפועל - שכיום מוערך ב-800 שקל לשעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker