ספקים של אופטיק דורון הגישו בקשה לפרקה בגלל חוב של 800 אלף שקל

לטענת החברות שעובדות עם רשת האופטיקה, נציגי הרשת ביקשו דחייה בתשלומים שוטפים, וממאי הפסיקו לשלם להן לחלוטין ■ אופטיק דורון: "המחלוקת עומדת על סף פתרון. בקשת הפירוק הוגשה לצרכים טקטיים" ■ בשנים האחרונות נרשמת שחיקה במחירים בענף האופטיקה בישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בקשה לפירוק רשת אופטיק דורון הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב. את הבקשה הגישו ארבע ספקיות של רשת מוצרי אופטיקה, שטוענות כי הרשת חייבת להן יחד כ–800 אלף שקל. "מצבה הכלכלי של החברה הוא בכי רע ויש חשש ממשי כי היא לא תוכל לפרוע את חובותיה", נכתב בבקשה.

מגישות הבקשה - חברת שלדג אופה, מעבדת אסילור ישראל, שמיר מוצרים אופטיים מיוחדים ושמיר ישראל מוצרי צריכה - מציינות כי אופטיק דורון הזמינה מהן מוצרי אופטיקה באופן שוטף ונהגה לשלם להן בתשלומים שוטפים וצ'קים דחויים. ואולם לדבריהן, "במאי 2014 הפסיקה לשלם להן את התשלומים בגין מוצרי האופטיקה שסופקו לה על פי הזמנתה ובקשתה, וההמחאות שהיו ברשותן ושהגיע מועד פירעונן לא כובדו על ידי הבנקים".

החברות טוענות כי פנו לחברה בדרישות חוזרות ונשנות כדי שתפרע את חובותיה. הן מוסיפות כי נציגי החברה פנו אליהן כמה פעמים במשך החודשים האחרונים, "בבקשה לדחות את התשלומים עקב בעיות כלכליות, אך למרות זאת ובחלוף כמה חודשים לא פרעה את חובותיה כלפיהן". עוד הן טוענות כי נודע להן שאופטיק דורון מעכבת תשלומים של כלל ספקיה, וכי יש לה חובות גבוהים לנושים נוספים. "בנסיבות אלה, כשהחברה אינה יכולה לפרוע חובותיה, הרי שהיא חדלת פירעון", נכתב בבקשה.

גבי קאופמן, בעלי אופטיק דורוןצילום: אייל טואג

בשנים האחרונות החריפה התחרות בענף האופטיקה, וכדי לשמור על היקף הפעילות השחקנים הגדולים בענף הציעו לצרכנים הנחות ומבצעים רבים, שהורידו את המחיר הממוצע לפריט ושחקו את רווחיות הרשתות.

שחיקת המחירים בענף האופטיקה החלה במחירי משקפי השמש, שבדומה לחיתולים בענף המזון הם מוצרי לוס לידר (Loss Leader), כלומר מוצרים הנמכרים ללא רווח או במחירי הפסד, כדי למשוך לקוחות לקנות את משקפי הראייה - שם הרווחיות גבוהה יותר. ירידות המחירים, שהחלו עם משקפי השמש, הגיעו עם הזמן גם לתחום משקפי הראייה, ובראשם לעדשות המולטי־פוקאל. תחרות המתגברת בענף מיוחסת גם להקמת רשת קרולינה למקה וסופר־פארם אופטיק.

לפני פחות משנתיים סיפר ל–TheMarker בעלי אופטיק דורון, גבי קאופמן, על הקשיים שבענף המשקפיים. אז עוד מנתה הרשת הוותיקה, הפועלת משנות ה–50, 14 סניפים. מאז נסגרו רובם, אך גם אז סיפר בעלי הרשת, שנחשבת רשת פרימיום, כי הם סגרו את משרדי החברה כדי לחסוך בעלויות ועצרו תוכניות התפתחות. "המחירים יורדים, כך שצריך לחיות בצמצום ועשינו דברים שהיה צריך לעשות. למשל סגרנו את המשרדים וכיום אני מסתובב רק עם המחשב הנייד. איפה שאני נמצא - שם גם נמצא המשרד שלי. אני גם מבצע בעצמי בדיקות ראייה ללקוחות", אמר אז קאופמן. עוד הוא אמר שאחת הבעיות של הרשת היא שרוב החנויות שלה בקניונים. "העלויות בקניונים הן היסטריות והקניונים לא באים לקראת השוכרים", הוסיף.

מאופטיק דורון נמסר: "אכן קיימת מחלוקת עם אותם ספקים, אך מחלוקת זו עומדת על סף פתרון כך שבקשת הפירוק, שהוגשה לצרכים טקטיים של ניהול משא ומתן, תימחק ותוסר מסדר היום".

סניף של אופטיק דורון בקניון רמת אביבצילום: דור אהרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker