צפו בהקלטות |

רונאל פישר מבטיח לאלון חסן: "לא יהיה כתב אישום"

ערוץ 10 חשף הערב הקלטות של הפגישות בין פישר לחסן, בהן הבטיח עורך הדין כי תמורת 150 אלף דולר הוא יסגור בשביל חסן את התיק במשטרה

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

לפני כחודש וחצי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) את עו"ד רונאל פישר לאחר שקיבל מזוודה ובה 150 אלף דולר במזומן מיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן. פישר, שנחשב למקורב לגורמים בצמרת המשטרה ומייצג כמה מבכיריה, חשוד בתיווך לשוחד ובשיבוש מהלכי חקירה. על פי החשד, הוא הודיע לחסן על המעצרים המתוכננים בפרשת נמל אשדוד. הערב נחשפו בערוץ 10 הקלטות של הפגישות בין השניים, בהן הבטיח פישר לחסן כי "לא יהיה כתב אישם נגדו".

חסן, החשוד במעורבות בפרשת השחיתות בנמל, העביר למשטרה הקלטות שבהן אומר פישר שתמורת סכום זה הוא יסגור בשבילו את התיק במשטרה. מעצרו של פישר הוארך על ידי בית המשפט השלום בירושלים שלוש פעמים. לאחר הוא שוחרר לביתו.

קרדיט: ערוץ 10

כבר לפני חצי שנה ביקש פישר להיפגש בדחיפות עם חסן. "להב 433 מנהלת נגדך חקירה", גילה לו לכאורה פישר, והפנה לחסן הצעה נועזת: "תן לי מיליון דולר כדי לשלם לשוטרים שאני מכיר - והתיק נגדך ייסגר". חסן המופתע חשב לרגע והשיב בשלילה. כמה חודשים חלפו, ובסוף חודש מאי האחרון פנה פישר פעם נוספת לחסן וביקש לפגוש אותו בדחיפות ליד אולפני הרצליה. סמוך למועד הפגישה התקשרה העוזרת של פישר אל חסן וביטלה את הפגישה. בשעות הלילה של אותו יום נעצר חסן ביחד עם עוד 14 חשודים נוספים בפרשת השחיתות בנמל אשדוד.

"אתה יודע למה הזמנתי אותך לפגישה?", שאל פישר מאוחר יותר את חסן. "רציתי שתרגיע את האישה ואת הילדים לפני המעצר שלך", אמר לו בעוקצנות. בשלב זה הציע פישר לחסן לסגור שני תיקי חקירה מתוך ארבעה שמנהלת נגדו בימים אלה יחידת העילית של המשטרה. בתמורה לכך ביקש 200-150 אלף דולר, שאותם יעביר לכאורה לקצינים בכירים במשטרה, זאת לאחר ש"הודה" בפני חסן בגילוי לב כי בשני התיקים הנוספים שנפתחו נגדו כבר לא יוכל לסייע.

"אם הדברים יתגלו, שנינו נשב בכלא", הזהיר לכאורה פישר. הפעם חסן הבין את הרמז. הוא ביקש להיפגש בדחיפות עם חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים (מח"ש). לפגישתו הבאה עם פישר כבר הגיע חסן מצויד במכשירי הקלטה, ובתיק ובו 150 אלף דולר בשטרות מסומנים. לאחר שפישר נטל את התיק מול המצלמות הנסתרות - עטו עליו חוקרי מח"ש ועצרו אותו.

במח"ש חושדים כי פישר, שייצג את חסן בענייניו האזרחיים עד לאחרונה, שיבש לכאורה את הליכי החקירה של חסן על ידי מידע שהעביר לו מחדרי החקירות - ולהיפך. על פי החשד, זה היה דפוס פעולה חוזר מצדו של פישר. הוא "סחר" לכאורה באופן דו־כיווני במידע שקיבל מלקוחותיו מצד אחד, ומצד שני - במידע שקיבל מבכירים ביחידות הפשיעה החמורה במשטרה. כך סיפק למשטרה מידע על חשודים פוטנציאליים ובמקביל "מכר" לחשודים מידע מתוך החקירות, תוך שיבוש החקירה נגדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker