ג'קי בן זקן נחקר באזהרה: חשד כי בן אליעזר תיווך בינו לבין נובל אנרג'י

ביוני האחרון, נחקר בן אליעזר באזהרה, בחשד כי קיבל שוחד מנניקשווילי, שותף בחברת שמן ■ סנגורו של בן זקן: "מר בן זקן נחקר בנוגע לקשריו עם ח"כ בן אליעזר, ושוחרר ללא תנאים מגבילים. חוקריו השתכנעו שלא נפל כל פגם במעשיו"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

איש העסקים ג'קי בן זקן נחקר באזהרה, בשבוע שעבר, ביחידה הארצית לחקירות הונאה ונשאל האם ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, תיווך בעסקה שנרקמה בין נובל אנרג'י לחברת שמן בבעלותו, בנוגע לקידוח הנפט של חברת שמן. התיווך נעשה, על פי המשטרה, בתמורה לשוחד שקיבל בן אליעזר משותפו של בן זקן, איש העסקים אברהם נניקשווילי. גם ראש לשכתו של בן אליעזר, איילת אזולאי, שתיאמה את הפגישה, נחקרה באזהרה בעניין זה.

ביוני האחרון, נחקר בן אליעזר באזהרה, בחשד כי קיבל שוחד מנניקשווילי, שותף בחברת שמן שגם נעצר לאחרונה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנמל אשדוד. בן אליעזר עצמו, נחקר בעניין נובל אנרג'י כבר לפני כחודש ונשאל האם הוא זה שאחראי לתיווך בין בן זקן לאנשי נובל אנרג'י.

ג'קי בן זקןצילום: נמרוד גליקמן

בשבוע שעבר, שאלו החוקרים את בן זקן אם הוא היה מעורב בהעברת הכסף מנניקשווילי לפואד, והוא טען להגנתו כי לא ידע על כך עד לפתיחת החקירה. החוקרים שאלו אותו גם מדוע אזולאי, ראש לשכתו של בן אליעזר, סייעה לו בתיאום פגישה עם אנשי נובל אנרג'י. בן זקן לא הכחיש כי אזולאי סייעה בקביעת הפגישה, אולם טען כי בינו ובין אזולאי יש ידידות עמוקה וארוכת שנים, ושהוא נעזר בה לעתים ללא קשר לתפקידה. הוא גם טען כי באותה התקופה, בן אליעזר כלל לא כיהן כשר התמ"ת ולא היה קשור לענייני הנפט.

עורך דין ירון ליפשס, סנגורו של בן זקן מסר בתגובה: "מר בן זקן נחקר בנוגע לקשריו עם ח"כ בן אליעזר, השיב לכל השאלות ושוחרר בסיום החקירה ללא כל תנאים מגבילים. אנו משוכנעים כי גם חוקריו השתכנעו שלא נפל כל פגם במעשיו".

עורכות הדין יעל גרוסמן ושרון בן צבי, המייצגות את אזולאי מסרו בתגובה: "כל מה שהיה לאיילת לומר היא מסרה במסגרת חקירת המשטרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker