דחיית הקץ

העליון: מורשעי הולילנד לא ייכנסו לכלא ב-1 בספטמבר; אולמרט ודנקנר יגישו ערעור

הכליאה של המורשעים תידחה עד להכרעה בבקשות לעיכוב ביצוע, בעקבות הדיון שצפוי להיערך בספטמבר הקרוב ■ אולמרט ביקש וקיבל דחייה עד ה-30 ביולי כדי שעורכות הדין שצירף כדי להוביל את הערעור יוכלו ללמוד את התיק

אפרת נוימן
אפרת נוימן

נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, קבע אתמול כי כניסתם של מורשעי פרשת הולילנד לכלא, שנקבעה ל-1 בספטמבר, תידחה עד להכרעה בבקשות לעיכוב ביצוע, בעקבות הדיון שצפוי להיערך בספטמבר הקרוב. עיכוב הביצוע ניתן בהסכמת המדינה.

במאי גזר השופט דוד רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב שש שנות מאסר וקנס של מיליון שקל על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. על הלל צ'רני נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר, קנס של מיליון שקל וחילוט בסך מיליון שקל; על אביגדור קלנר נגזרו שלוש שנות מאסר, קנס של מיליון שקל וחילוט בסך 500 אלף שקל; על מאיר רבין נגזרו חמש שנות מאסר; ועל דני דנקנר נגזרו שלוש שנות מאסר וקנס של חצי מיליון שקל.

על מהנדס העיר ירושלים לשעבר אורי שטרית נגזרו שבע שנות מאסר. על אלי שמחיוף, שהיה סגן ראש העיר ירושלים, נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר, קנס של 300 אלף שקל וחילוט בסך 165 אלף שקל. ביוני נגזרו על ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, שש שנות מאסר.

מי שהגישו ערעור עד כה הם קלנר, צ'רני ושטרית. המדינה עירערה על גזר הדין של צ'רני וקלנר. אולמרט ביקש וקיבל דחייה עד 30 ביולי כדי שעורכות הדין שצירף כדי להוביל את הערעור, נוית נגב ואיריס ניב סבאג, יוכלו ללמוד את התיק - כך שהוא צפוי להגיש את ערעורו היום. דנקנר ביקש דחייה עד אמצע אוגוסט כדי לצרף את עו"ד יעקב וינרוט לצוות ההגנה שלו.

אהוד אולמרטצילום: יותם רונן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker