בעלי עסקים בירושלים תובעים: הרכבת הקלה גרמה נזקים אדירים

30 בעלי עסקים בעיר, התובעים 28 מיליון שקל, טוענים כי העבודות על הרכבת היו מלוות "בעיכובים בלתי פוסקים, תוך פגיעה קשה באינספור בתי עסק" ■ משרד התחבורה, העירייה וחברת סיטיפס טוענים כי מאז נפתחה הרכבת האזור משגשג

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

30 בעלי עסקים ברחובות יפו, קינג ג'ורג' ושדרות הרצל בירושלים הגישו בסוף השבוע שעבר תביעה בסך כ–28 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בירושלים בטענה כי הם ניזוקו קשות כתוצאה מהעבודות שבוצעו לצורך הקמת קו הרכבת הקלה בירושלים בסמוך לבתי העסק שלהם. בין הנתבעים מינהלת התחבורה הציבורית בירושלים, משרד התחבורה, עיריית ירושלים וסיטיפס, זכיינית הרכבת הקלה בירושלים.

על פי התביעה שהוגשה באמצעות עוה"ד שחר הררי ועודד פלג, ב–2008–2011 בוצעו עבודות בהיקף נרחב בקרבת בתי העסק של התובעים "תוך שהעבודות מבוצעות בעיכובים בלתי פוסקים, באטיות בלתי נסבלת, תוך פגיעה קשה ולעתים אנושה באינספור בתי עסק לאורך תוואי העבודות".

הרכבת הקלה החלה לפעול בירושלים ב–2011 לאחר שמועד הפעלתה נדחה כמה פעמים. תאריך ההשקה המקורי היה ינואר 2009. בשל מחסור בכספים ועובדים נדחתה ההפעלה לאוגוסט 2010, אבל אז הודיעה סיטיפס כי מערכת הרמזורים של הרכבת אינה מתאימה למערכות הישראליות וביקשה דחייה נוספת. התאריך החדש שנקבע היה אפריל 2011 אולם שוב צצו אותן בעיות, וסוכם על אוגוסט 2011 כתאריך סופי להפעלת הרכבת הקלה.

לטענת התובעים, העבודות להכנת תשתיות לתוואי הרכבת הקלה התחילו ב–2001 תוך הבטחה של נציגי הנתבעים שהרכבת תיסע ב–2006. במקביל, לדבריהם, התחילו עבודות נוספות, שהיו אמורות לשנות את התחבורה למרכז העיר כך שהמעבר לאזור זה ברכבים פרטיים יוקטן. לדבריהם, במהלך ביצוע תוואי הרכבת הקלה, בוצעו עבודות חפירה בהיקף נרחב לאורך תוואי המסילה המתוכנן, הופסקה התחבורה הציבורית כמעט כליל, נגרמו מטרדים קשים של לכלוך, חסימת בתי העסק, היעדר גישה ברכב והיעדר גישה סבירה ברגל.

ירושלים רכבת קלהצילום: אוליבייה פיטוסי

"כל אלו היו פגיעות ומטרדים שנמשכו למשך תקופה העולה על שנתיים, פרק זמן שהוא מעל ומעבר לכל הערכה או תוכנית של מי מהנתבעים". נכתב בתביעה. לטענת התובעים הפגיעות והמטרדים גרמו להם "לנזקים כספיים אדירים, לעוגמת נפש קשה ביותר, לפגיעה באמון שנתנו בעלי העסקים בנתבעים ובתוכנית הגרנדיוזית שלהם למתחם ולתקופת העבודות".

"חצי מיליארד שקל לשדרוג תשתיות"

ממשרד התחבורה נמסר: "תגובת משרד התחבורה לעתירה תוגש כמקובל לבית המשפט באמצעות פרקליטות המדינה. עם זאת יש לציין כי שלוש שנים לאחר תום העבודות ניתן לראות כיצד הרכבת הקלה בירושלים הביאה לשגשוג חסר תקדים במרכז העיר ששקע לפני כ–15 שנה בעקבות הקמת הקניונים בפאתי העיר והפקקים האינסופיים ששררו ברחוב יפו לפני בוא הרכבת הקלה. יותר מחצי מיליארד שקל הושקעו בשדרוג כל תשתיות המים, הניקוז, החשמל, הסיבים האופטיים והביוב וכמובן בחידוש פני הרחוב".

מעיריית ירושלים נמסר: "ראש העיר ניר ברקת קיבל את פרויקט הרכבת הקלה והשלכותיו כמצב נתון בתחילת הקדנציה הראשונה שלו ומאז פעל בשיתוף פעולה מלא עם ועד הסוחרים במרכז העיר ובשוק מחנה יהודה והביא לשיפור ניכר במרכז העיר במהלך העבודות וגם לאחר הפעלת הרכבת הקלה. מאז הפעלת הרכבת הקלה מרכז העיר משגשג וניכר מאמץ משותף של העירייה והסוחרים למקסם את הרווחים שעלו בשנים האחרונות. באשר לכתב התביעה - הוא הגיע לעיריית ירושלים לפני ימים ספורים. העירייה גורסת כי אין ממש בטענות ותשיב כמובן במסגרת הדיון המשפטי. בנוסף, תביעה משפטית דומה, שהוגשה ב–2010 בבית המשפט המחוזי בירושלים, מטעם סוחרים ובעלי עסקים אחרים בתוואי רחוב יפו נמחקה ובוטלה".

מסיטיפס נמסר: ״סיטיפס זכתה בזיכיון מטעם המדינה, הקימה את הרכבת הקלה בירושלים ומפעילה אותו מזה קרוב לשלוש שנים. ברכבת הקלה נוסעים יותר מ–130 אלף נוסעים ביום, והיא פרויקט שהצלחתו מוכחת מדי יום. הרכבת הקלה שינתה את פניו של מרכז העיר ותרמה רבות גם לפיתוח הכלכלי והתיירותי לאורך הקו. לעניין התביעה עצמה הרי שתגובתנו תינתן לבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker