בעל מניות בחברה לישראל: האם ניתן היה להציל 33.5 מיליון ד' שהושקעו בבטר פלייס?

רו"ח בועז יפעת, בעל מניות בחברה לישראל, הגיש לבית המשפט בקשה מקדמית לגילוי מסמכים טרם הגשת תביעה נגזרת ■ "אין זה סביר להניח שמצבה של בטר פלייס נפל על החברה לישראל כרעם ביום בהיר"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

האם ניתן היה להציל את 33.5 מיליון הדולר האחרונים שהשקיעה החברה לישראל בבטר פלייס? זו השאלה שמעלה רו"ח בועז יפעת, בעל מניות בחברה לישראל, בבקשה מקדמית לגילוי מסמכים טרם הגשת תביעה נגזרת שהגיש היום למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב. "אין זה סביר להניח שמצבה של בטר פלייס נפל על החברה לישראל כרעם ביום בהיר, מדובר בבעלת המניות הגדולה ביותר של בטר פלייס, שלה זכות למנות חברים בדירקטוריון בטר פלייס ואשר יחד עם בעל השליטה בה, עידן עופר, היא בעלת השליטה בבטר פלייס.

הבקשה, שהוגשה באמצעות עוה"ד יעקב סבו, ניצן גדות ודורון רדעי, אינה מתייחסת למלוא סכום ההשקעה של החברה לישראל בבטר פלייס אלא בהשקעה האחרונה שלה בחברה. על פי הבקשה, באוקטובר ובנובמבר 2012 פירסמה החברה לישראל דיווחים מיידיים בנוגע להסכם ההשקעה בבטר פלייס, לפיו היא התחייבה להשקיע כ-67 מיליון דולר (מתוך 100 מיליון דולר שגייסה בטר פלייס), בשתי פעימות.

על פי הבקשה, את חלקה השני של ההשקעה ביצעה החברה לישראל ב-25 בפברואר 2013. "מדוע ביצעה החברה לישראל את הפעימה השנייה בשים לב לכך שאך 24 ימים לאחר ביצועה, פירסמה את דו"חותיה הכספיים והתקופתיים לשנת 2012, במסגרתם דווח, בין היתר, כי קיימים ספקות משמעותיים בנוגע להמשך פעילותה של בטר פלייס כעסק חי"?

אולם התצוגה של בטר פלייס צילום: רויטרס

על פי הבקשה, "החברה לישראל ידעה או שהיתה חייבת לדעת את עומק המשבר בבטר פלייס. את עומק בור ההפסדים כבר אז, שלושה שבועות לפני פרסום הדו"חות הכספיים הפורמליים". בבקשה נטען כי "אין זה סביר שהחברה לישראל קלעה עצמה למצב של טייס אוטומטי שבו היא נאלצת להשליך כסף טוב אחרי כסף רע, כשהיא כבר יודעת שהשקעתה בבטר פלייס לא תציל את בטר פלייס".

רו"ח יפעת מבקש מבית המשפט להורות לחברה לישראל לגלות בין היתר את הסכם ההשקעה שלה בבטר פלייס, כל הפרוטוקולים, החלטות הדירקטוריון של החברה לישראל וכן של ועדת הביקורת ודיוני ההנהלה בנוגע להסכם ההשקעה בבטר פלייס בכלל ובנוגע להעברת כספי ההשקעה בסך 33.5 מיליון שקל בפברואר 2013 בפרט".

מהחברה לישראל נמסר בתגובה: "אם נידרש לכך נתייחס לדברים בבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker