נאמן "מעריב" מבקש להציע את העיתון למכירה ולהוציא 183 עובדים לחל"ת

(עדכון) על פי הבקשה, כל עובד שתימסר לו הודעה על יציאה לחופשה יהיה רשאי להודיע על התפטרותו והתפטרות זו תיחשב כפיטורין ■ בן צבי: "אינני רוצה להפריע להצלחת 'מעריב'"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בבקשה דחופה שהגיש היום (ג') נאמן "מעריב" לבית המשפט הוא מבקש לאשר לו להציע את העיתון למכירה ולפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת הפעילות. בנוסף, מבקש הנאמן מבית המשפט לאשר לו להוציא לחופשה ללא תשלום 183 עובדים מתוך 550 עובדים שעל פי הבקשה "אינם דרושים לצורך שמירת פעילות החברה כעסק חי". על פי הבקשה, כל עובד שתימסר לו הודעה על יציאה לחופשה יהיה רשאי להודיע על התפטרותו והתפטרות זו תיחשב כפיטורין.

בשבוע שעבר הגיש שלמה בן צבי בקשה להקפאת הליכים בעקבות חובות של 35 מיליון שקל, ובקשה לבצע תוכנית הבראה. בתחילת השבוע הורה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, דוד מינץ על הקפאת הליכים לחברת מקור ראשון, שבבעלות בן צבי, המוציאה לאור את העיתונים "מעריב" ו"מקור ראשון". עם זאת, בית המשפט התנה את הקפאת ההליכים בהזרמה של 2 מיליון שקל לחברה ותשלום המשכורות לעובדי שני העיתונים. השופט מינה את רו"ח חן ברדיצ'ב כנאמן לפעילות החברה בהקפאת ההליכים.

הבקשה הוגשה היום במשותף על ידי הנאמן, ברדיצ'ב ועו"ד שולי גולדבלט המייצג את החברה. הם מציינים כי מיד לאחר קבלת החלטת בית המשפט הם פעלו "על מנת לבדוק את האפשרות העומדת לצורך הפעלת החברה כעסק חי בתקופת הקפאת ההליכים". לדבריהם בשלב זה מדובר בהפעלתם והוצאתם לאור של שני העיתונים תחת הנאמן וזאת בשונה מהמצב שהוצג בבקשה להקפאת ההליכים לפיו פעילות מקור ראשון ומימונה צריכים היו לעבור לחברת תכלת ולאחריותה.

על פי הבקשה "מבדיקה ראשונית שנערכה עולה כי היכולות לממן את פעילות שני העיתונים בכספים העומדים לטובת קופת הקפאת ההליכים הינה מצומצמת ביותר". לכן, על פי הבקשה "יש לייעל ולצמצם עד כמה שניתן את עליות תקופת הקפאת ההליכים ושמירה על הפעילות כעסק חי ומצד שני יש לפעול כדי שתקופת הקפאת ההליכים תהיה קצרה ככל האפשר". עוד נכתב בבקשה כי "הוצאת העיתונים בצורה מצומצמת לאורך תקופה ארוכה תביא לפגיעה קשה בערכי המותגים וממילא לא תאפשר את שיקומם גם אם בסופו של דבר יאושר הסדר נושים.

בתוך כך, הערב כתב בן צבי מכתב לעובדי "מעריב" ובו הסביר את פעולותיו. "מקור ראשון ומעריב יקרים לי. לא הייתי רוצה שרוכש ישתמש רק בשמם המפואר לקישוט, לשמור על קליפת המותגים ולזרוק את כול התוכן האיכותי והייחודי שהצלחנו ליצור", כתב בן צבי. "רק במידה שלא יהיו הצעות כאלו, אשתדל בכל כוחי ליישם תוכנית הבראה, למיטב יכולתי, ובלי הבטחות שנצליח", הוסיף.

משרדי מעריב בבניין רובינשטייןצילום: דניאל בר און

"תיכננתי, עם קבלת אישור סופי של בית המשפט מחר, לצאת מיד לדרך בתוכנית ההבראה... אך אותם גורמים שהצליחו להפריע להבראת העיתון בשנה שעברה מתחילים פעם נוספת בתעלולי הסרק ובמעשי העיכוב", כתב בן צבי במכתב והוסיף כי אותם גורמים "טוענים שאין צורך בהתייעלות נוספת, שעומדים בתור רבים, ממש כך, החפצים לרכוש את העיתונים ולהעסיק את מלוא עובדיה - ורק אני מפריע. אולי. אינני רוצה להפריע לאיש או להצלחת העיתון ולהעסקת מי מעובדיה".

".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker