מהפך בדירוג עו"ד: מיתר, ליקוורניק גבע לשם טל - המשרד הגדול בארץ

משרד AYR-עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ' ושות' נכנס השנה לראשונה לדירוג וסוגר את רשימת 20 המשרדים הגדולים ■ גידול במספר השותפים ועורכי הדין במשרדים הגדולים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

מהפך: משרד מיתר, ליקוורניק גבע לשם ושות', שמוזג לפני כשנה עם משרד קנטור, אלחנני, טל כבש בפעם הראשונה את המקום הראשון בראש דירוג משרדי עורכי הדין בישראל - כך עולה מדירוג פירמות עורכי הדין של קבוצת דן אנד ברדסטריט. פירמת עורכי הדין גולדפרב-זליגמן ירדה מהפיסגה למקום השלישי בדירוג.

פירמת עורכי הדין הוותיקה הרצוג פוקס נאמן שמרה על מעמדה במקום השני מבחינת הגודל, ואילו משרד גולדפרב-זליגמן מדורג השנה במקום השלישי; משרד AYR-עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ' ושות' מתברג לראשונה בדירוג 20 המשרדים הגדולים.

הדירוג הוצג הבוקר במסגרת פורום Dun's 100 בכירי המשפט ועורכי הדין בישראל. בתום האירוע, בו נכחו בכירי השותפים במשרדי עורכי הדין המובילים בישראל, פירסמה הקבוצה את דירוג פירמות עורכי הדין הבולטות לשנת 2014. הדירוג מראה כי מגמת המיזוגים בענף עריכת הדין נותנת אותותיה גם בשנת 2014. מיזוג פירמת מיתר, ליקוורניק גבע & לשם, ברנדווין ושות', בתחילת שנת 2013 עם משרד קנטור, אלחנני, טל ושות' הזניק את המשרד למקום הראשון.

שני מיזוגים משמעותיים נוספים בשנה החולפת שהשפיעו על דירוג 20 המשרדים הגדולים הם: משרד עורכי הדין י. זלצמן, גילת, קנולר, גראוס, סלומון ושות', שהתפצל וחלק מהשותפים ועורכי הדין הצטרפו לשבלת ושות' (החצי השני הצטרפו למשרד אפשטיין, קנולר, חומסקי, אסנת, גילת, טננבוים ושות'). מיזוג זה הקפיץ את שבלת ושות' שני מקומות בדירוג מהמקום ה-11 למקום התשיעי.

מיה ליקוורניק ודליה טלצילום: אייל טואג

בנוסף, פרל כהן צדק לצר מיזגו אליהם את ברץ ושות' למשרד פרל כהן צדק לצר ברץ, דבר שהזניק אותם חמישה מקומות בדירוג: מהמקום ה-17 למקום ה-12. משרד AYR-עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ' ושות', המתמחה בעיקר במשפט מסחרי, ליטיגציה, מקרקעין תכנון ובניה וקניין רוחני, נכנס השנה לראשונה לדירוג וסוגר את דירוג 20 המשרדים הגדולים של דן אנד ברדסטריט.

מניתוח דירוג קבוצת דן אנד ברדסטריט את פירמות עורכי הדין עולה כי חל גידול של כ-8% במספר השותפים במשרדים הגדולים בהשוואה לאשתקד: בשנת 2012 הסתכם מספר השותפים ב-20 המשרדים הגדולים על 669, ונכון לסוף שנת 2013 טיפס המספר ל-721. גם במספר עורכי הדין ב-20 המשרדים הגדולים חל גידול של כ-9%. בשנת 2012 עמד מספר עורכי הדין על 2,246 עורכי דין ואילו, נכון לסוף שנת 2013, העסיקו 20 פירמות עורכי הדין הגדולות 2,442 עורכי דין. בנוסף, מספר המתמחים השנה גדל אף הוא, אך בשיעור מינורי. מספרם של המתמחים גדל בשנה החולפת בכ-4%. מספר המתמחים המועסקים ב-20 המשרדים הגדולים עמד בשנת 2012 על 477 לעומת 494 נכון לסוף שנת 2013.

אפרת שגב, מנהלת מחלקת Dun's 100 בקבוצת דן אנד ברדסטריט, ציינה היום כי "אנו רואים כי הענף עובר שינויים בשנים האחרונות, ומגמת המיזוגים ממשיכה להתרחב. ניתן לראות כי בענף נוצרו שלושה מגה משרדים: מיתר ליקוורניק, גולדפרב זליגמן והרצוג פוקס נאמן. ניכר כי מיתר וגולדפרב אשר עברו מיזוגים משמעותיים, אכן הצליחו לפתח התמחויות נוספות ולייצר סינרגיה בפעילות. במקביל, הרצוג פוקס נאמן, שהגידול שלו התבסס תמיד על צמיחה אורגנית, מקפיד לשמור על מיקומו בצמרת המשרדים. משרדים אלו פתחו פער ניכר על שאר המדורגים ב-20 הגדולים ויהיה מעניין לעקוב אחר ההשפעות של מציאות חדשה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker