קרב הירושה נמשך: דורון עופר מערער על החלטת בית המשפט

בית המשפט לענייני משפחה קיבל את טענתה של ליאורה עופר וקבע כי היא זו שאליה יועברו כל מניותיו של יולי עופר בחברת עופר השקעות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

מאבק הירושה בין דורון עופר ואחותו ליאורה נמשך: בסוף השבוע שעבר הגיש דורון עופר ערעור על החלטת בית המשפט לענייני משפחה שקיבל את טענתה של ליאורה וקבע כי היא זו שאליה יועברו כל מניותיו של יולי עופר בחברת עופר השקעות.

החלטת בית המשפט לענייני משפחה ניתנה בדצמבר האחרון ובה נקבע כי צוואתו האחרונה של יולי עופר מנובמבר 2008 היא זו שתקפה. בהחלטה נכתב כי עופר ערך בחייו כ-10 צוואות בהן התלבט למי מילדיו או לשניהם יוריש את המניות.

עד כה, קיבל כל אחד משני האחים 15% מהמניות כשבידי יולי עופר נותרו 36.67%. השופטת, סגנית נשיאת בית משפט לענייני משפחה במחוז ת"א, טובה סיון, אישרה את הצוואה האחרונה בה לדבריה "נתן ביטוי לאומד דעתו לגבי אשר ייעשה בזכויותיו וברכושו לאחר אריכות ימיו והורה...כי מניותיו בעופר נכסים (36.67%) תועברנה לאחר אריכות ימיו לליאורה עופר, בתו". המשמעות היא שכעת תחזיק ליאורה ב-51% מהמניות של עופר השקעות, שמחזיקה בין היתר בבנק מזרחי-טפחות וחברת מליסרון ואחיה דורון יחזיק ב-15% מהמניות.

השופטת הוסיפה כי כל פעולותיו של דורון לשכנע את אביו במהלך שלוש השנים - ממועד החתימה על צוואת נובמבר 2011 ועד לפטירתו - לשנות את הצוואה ולהעניק לו מחצית ממניותיו בחברות לא צלחו והמנוח נותר איתן בדעתו. עוד קבעה השופטת כי דורון יישא בהוצאותיה של ליאורה, כולל שכר טרחת עורך דין בסך של 250 אלף שקל.

ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרון
ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרוןצילום: בריטיש ישראל

דורון עופר מיוצג על ידי עו"ד אלכס הרטמן ממשרד ש.הורוביץ; ליאורה עופר מיוצגת על ידי עוה"ד דורי קלגסלד ואפי פרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker