הסתיים הסכסוך בין טמפו לאייל ברקוביץ': החברה תפצה אותו ב-600 אלף ש'

בכך באה לסיומה התדיינות ארוכת שנים בין ברקוביץ', שתבע יחד עם אילן טריגר, את טמפו בעניין יבוא בקרדי בריזר לישראל ■ "פניית התובעים לטמפו והפעולות שכן נעשו היוו קטזילטור, שלא לומר טריגר, שבסופו של דבר קידמו את טמפו לפעול נמרצות להבאת המשקה", כתב השופט

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
יסמין גואטה
יסמין גואטה

הסכסוך בין חברת טמפו לכדורגלן העבר אייל ברקוביץ' הסתיים בפשרה בבית המשפט העליון. על פי הפשרה טמפו תפצה את ברקוביץ' ואת שותפו אילן טריגר ב-200 אלף שקל, שיתווספו ל-400 אלף שקל שכבר שולמו להם אחרי פסיקת בית המשפט המחוזי בשנה שעברה. בכך באה לסיומה התדיינות ארוכת שנים בין ברקוביץ', שתבע יחד עם טריגר, את טמפו בעניין יבוא משקה הבקרדי בריזר לישראל.

בתחילת שנות ה-2000 התמחה טריגר ביזמות בתחום המשקאות האלכוהוליים בישראל. ברקוביץ', ששיחק בזמנו בכמה קבוצות כדורגל בליגה האנגלית והתגורר בסאות'המפטון, זיהה הזדמנות עסקית ליבוא בקרדי לישראל ופנה לטריגר. השניים יצרו קשר עם חברת המשקאות בקרדי מרטיני שיושבת בעיר.

לכתבות נוספות באתר TheMarker:

- ב"קשת" בחנו את השתתפות אייל גולן ב"כוכב הבא" - הזמר התעקש להופיע

- עבודה מועדפת - מעבר לים: כך תרוויחו אלפי דולרים בחודש

אייל ברקוביץ'צילום: שרון בוקוב

לפי החלוקה ביניהם, ברקוביץ' היה אחראי על יצירת הקשר עם בקרדי ודאג למימון ראשוני לקבלת הזיכיון וליבוא המשקה וטריגר ערך מחקר שוק והכין את יבוא המשקה לארץ. לטענתם, הם התקשרו עם טמפו באופן בלעדי, אך בסופו של דבר טמפו עקפה אותם, וביצעה עסקה ישירה עם בקרדי להשגת זיכיון בלעדי להפצת המשקה כדי לגרוף את כל הרווח הצפוי מהעסקה לכיס החברה.

מנגד, טמפו הכחישה את הטענות וטענה כי היא אינה זקוקה לסיועם ביבוא ושיווק בקרדי בריזר ולא ניהלה עם טריגר וברקוביץ' משא ומתן כלל. בתחילת 2012 פסק שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב אבי זמיר, כי חברת המשקאות תשלם לברקוביץ' ולטריגר 400 אלף שקל, לאחר שהיוו זרז ליבוא המשקה בקרדי בריזר. השופט זמיר פסק כי במסגרת השיחות שהתנהלו בין נציגי טמפו לבין טריגר וברקוביץ' לא הושגה הסכמה מחייבת ואף התעוררו חילוקי דעות מהותיים בנוגע לתנאי ההתקשרות.

השופט החליט כי על טמפו לשלם לשניים 400 אלף שקל גם ללא הסכם סגור וחתום בין הצדדים, מאחר שפעילותם של השניים היוותה זרז ליבוא המשקה לארץ. "פניית התובעים לטמפו והפעולות שכן נעשו היוו קטזילטור, שלא לומר טריגר, שבסופו של דבר קידמו את טמפו וחיזקו את ידיה לקבל, דווקא באותו שלב, החלטה לפעול נמרצות להבאת המשקה, אפילו באופן עצמאי וישיר מול בקרדי", כתב השופט. הוא הסביר כי "ראוי לזכותם בגין תרומתם בסכום מסוים שייתן ביטוי הן לעצם התרומה בהיותם זרז להבשלת רצונה של טמפו לבצע את החיבור המדובר, והן לזמן ולרעיונות שהושקעו באותם חודשים".

ברקוביץ' וטריגר יוצגו על ידי עורכי הדין מנחם אברמוביץ ויונתן דורי ממשרד המבורגר עברון; טמפו יוצגה על ידי עוה"ד ניר מילשטיין ופנינית כהן ממשרד שניצר גוטליב סאמט ושות'.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker