בעקבות ייצוגית: רשות הכבאות תפסיק לגבות שכר טרחה על מכתבי התראה

הרשות הארצית לכבאות והצלה הוקמה בפברואר השנה, לפי חוק מיוחד שנחקק על ידי הכנסת בעקבות אסון השריפה בכרמל, ונועדה להחליף 24 איגודי כבאות עירוניים הפעלו עד אז ■ התובע טען כי הסכום הנדרש עבור משלוח מכתב - 250 שקל - הינו בלתי חוקי

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

הרשות הארצית לכבאות והצלה תפסיק לגבות 250 שקל על כל מכתב התראה שהיא שולחת לחייבים, כך עולה מהודעה שהגישה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב. הודעת הרשות ניתנה בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה, בה נטען כי הסכום שגובה הרשות אינו חוקי.

הרשות הארצית לכבאות והצלה הוקמה בפברואר השנה, לפי הוראות חוק מיוחד שנחקק על ידי הכנסת בעקבות אסון השריפה בכרמל. על פי החוק, הרשות הארצית לכבאות והצלה נועדה להחליף 24 איגודי כבאות עירוניים שפעלו עד אז בישראל. בדומה למצב הקודם, שירותי הכבאות וההצלה אינם ניתנים בחינם, ומי שנזקק לשירותים אלו נדרש לשלם אגרות שונות הקבועות בתקנות שירותי הכבאות.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

דרמה בערוץ 10: לאודר עוזב - ג. יפית רוכשת את חלקו

גיימרים, היכונו: סוני פלייסטיישן 4 על המדפים

כבאים משתלטים על שריפהצילום: הדר כהן

הבקשה לאישור התביעה הייצוגית הוגשה לפני מספר חודשים על ידי משה פרחי, שמאי מקרקעין במקצועו, שנדרש לשלם לאיגוד ערים לכבאות והצלה בני ברק אגרה עבור ביקורת, ובנוסף סך של 250 ש''ח עבור משלוח מכתב דרישה. באמצעות עוה"ד דורון רדעי וניצן גדות ממשרד רדעי-גדות הוא טען כי הסכום הנדרש עבור משלוח מכתב - 250 שקל - הינו בלתי חוקי, וכי כתוצאה מכך גובים איגודי הכבאות סכומי כסף רבים שאינם מגיעים להם. במסרת התביעה התבקש בית המשפט להורות לרשות הארצית להשיב לציבור את הסכומים שנגבו ממנו שלא כדין בעבר וכן לחדול מגבייה זו בעתיד.

בהודעת החדילה שהגישה רשות הכבאות היא התחייבה כי החל ב-17 באוקטובר ההוצאות שתדרוש עבור חובות בגין שירותי כבאות והצלה יהיו בהתאם לתקנות המסים, כלומר סך של 16 שקלים עבור משלוח מכתב התראה.

בעקבות הודעתה של הרשות להפסיק את הגבייה הבלתי חוקית בעתיד צפוי בית המשפט שלא לאשר את התביעה ביחס לעבר, זאת בהתאם להוראות חוק תביעות ייצוגיות המקנה הגנה לרשויות ציבוריות שמודיעות על הפסקת הגבייה הבלתי חוקית.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker