רוכשים חדשים לאופיס דיפו? רונן לוי, מנכ"ל ומבעלי רשת הצעצועים 'כפר השעשועים' יפעיל ביחד עם שותפים את החברה בשבועיים הקרובים ויזרים לה 1.2 מיליון שקל. אחר הצהריים התקיים בבית המשפט המחוזי בלוד דיון ארוך וסוער במהלכו התחרו על המשך הפעלת החברה רונן נמני מבעלי קפה קפה ורונן לוי עם שותפים.

במהלך הדיון נערכו מספר הפסקות לניהול מו"מ, ולאחר שנמני משך את הצעתו פסקה השופטת כי בשבועיים הקרובים יפעילו את החברה 'ריטייל 3000' - חברה הכוללת את לוי מכפר השעשועים, חברת טכנורצף ושותפים נוספים תחום הקמעונות, גורמים נוספים בשוק ההון וספק מרכזי של אופיס דיפו. במהלך תקופת ההפעלה תבצע ריטייל 3000 בדיקת נאותות בסיומה יוחלט אם לרכוש את החברה באופן סופי.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

קניתם אייפון 5S? חבל. הנקסוס 5 נחת בישראל

האם מהפכת הטיסות המוזלות תנחת סוף-סוף בנתב"ג?

סניף של אופיס דיפוצילום: ניר קידר

על פי הצעתו של לוי, אם תהיה מעוניינת בכך, תפעיל ריטייל את הרשת במתכונת של זכיינות משנה. התמורה שהוצעה על ידי הקבוצה היא מיליון שקל שישולמו בתוך 21 ימי עסקים ועוד מנגנון של עשרה אחוז מהרווח הנקי שתשיג מפעילות אופיס דיפו בשנים 2016-2014.

רו"ח קינן ממן, נציגה של חברת 'ריטייל 3000', מסר כי "מדובר בהחלטה חשובה ביותר שמספקת תקווה למאות עובדים שהיו על סף אובדן מקום עבודתם ולרשת אופיס דיפו שהיא בעלת מוניטין רב שנים. אנחנו סמוכים ובטוחים כי בעזרת יישום התוכנית העסקית שהכנו לרשת נוכל להביא להבראתה המהירה". במידה ותחליט לא לרכוש את החברה בתום תקופת ההפעלה, תקבל ריטייל העדפה לקבל בחזרה את הסכום מקופת הפירוק.

בשבוע האחרון ניהל את אופיס דיפו אבי שומר, מבעלי צומת ספרים. גם הוא לקח לעצמו תקופת הפעלה כדי להחליט אם הוא מעוניין לרכוש את החברה אך לבסוף הודיע ערב לפני הדיון כי הוא נסוג מהעסקה. בניגוד ללוי, שומר לא שילם על הפעלת הרשת וזו התאפשרה על ידי הלוואה בסך 2.5 מיליון שהעמידו הנאמנים מקופת הפירוק של אופיס דיפו הישנה.

עו"ד עודד שטייף, בא כוחו של אבי מלכה - בעליה הנוכחיים של אופיס דיפו - אמר בסיום הדיון כי "המהלך של הקפאת הליכים כפי שאנחנו רואים אותו במקרה הזה הוא פארסה, כשהעורבים אוכלים את פירות הבאושים של השתלטות עויינת שבוצעה על החברה על ידי מי שמכהנים היום כנאמנים שלה - השתלטות שבוצעה ללא שום הצדקה - וכמו שאנחנו מבינים היום היא בלי שום תוכנית ותוחלת עבור איש". שטייף טוען כי נאמן החברה, עו"ד ישראל בכר, הפקיד צ'ק של מלכה יום לפני התאריך בו מלכה ביקש ממנו ולכן התגלגלה החברה למצב בו הצ'ק בוטל ועו"ד בכר ביקש הקפאת הליכים.

בדיון התברר עוד יותר מצבה הגרוע של אופיס דיפו. נאמני החברה סיפרו כי בשבוע האחרון ביצעו ספירת מלאי יחד עם הספקים. לאחר השבוע הזה המסקנות של הנאמנים לא אופטימיות. לדברי בכר "מצב החברה אינו טוב והיא נעה בין חיים ומוות". הוא ציין כי החברה לא יכולה להמשיך לפעול ללא מקורות מימון. לדבריו החברה מצויה בהיקף מלאי נמוך שעומד על סך של 24 מיליון שקל ומידי יום מפסידה בין 150 ל-170 אלף שקל.

אבי שומר, מנכ"ל צומת ספריםצילום: דניאל צ'צ'יק

במהלך הדיון בבית המשפט דרשו חלק מהספקים מהשופטת להורות על פירוק החברה. "אני שמח לראות שתי קבוצות של משקיעים שמתכתשות זו בזו, אבל אם הכלה כל כך טובה אולי אפשר יהיה לשפר את ההצעות שבכל הכבוד שתיהן מעליבות", אמר עורך דינו של אחד הספקים. עשרות עובדי החברה שישבו באולם הביעו תרעומת למשמע הדברים.

780 עובדי אופיס דיפו, רובם עובדי שכר מינימום, מוצאים עצמם במצב של הקפאת הליכים זו הפעם השניה בשנה אחת. מרינה פירל, מנהלת במוקד ההזמנות של החברה, אמרה בדיון כי "גם אני וגם בעלי עובדים של החברה. אני עובדת בחברה כבר 15 שנה ובעלי 16.5. הכי מפחיד זה שיש זוגות של אנשים נשואים שעובדים בחברה ואנחנו מקווים לטוב".

עו"ד ליזה חדש, המייצגת את העובדים, ציינה כי "אף אחד מהנושים לא יראה שקל מפירוק" וסיפרה כי הנאמנים והיא חיזרו אחר אנשי עסקים, "התחננו לגורמים שונים שירימו את הכפפה, השערים של החברה הזו יכולים להיסגר בכל רגע".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker