ח"כ טופורובסקי מבקש לקיים דיון דחוף בכנסת בעקבות מקרה "איקיוטק"

טופורובסקי: תופעות כאלו מחייבות אותנו כחברי כנסת לבדוק באלו אמצעים חקיקתיים ורגולטוריים ניתן לפעול כדי לשמור על זכויות האזרחים תוך כדי בחינת פעילות העסקים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ח"כ בועז טפורובסקי (יש עתיד) פנה הערב ליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אבישי ברוורמן, בבקשה לכנס דיון דחוף בוועדה בעקבות טענות לניסיונות של חברות עסקיות לגבות אלפי שקלים מאלפי אזרחים שכלל לא ידעו כי הם השתמשו בשירותים בגינם נתבע התשלום.

לדבריו, "מדובר באלפי אזרחים שקיבלנו לביתם בוקר אחד מכתב התובע מהם אלפי שקלים על שירות שרובם, כך נראה, כלל לא ידעו שרכשו. תופעות כאלו מחייבות אותנו כחברי כנסת לבוא ולבחון האם ניתן מענה במקרים כאלו לציבור, ולבדוק באלו אמצעים חקיקתיים ורגולטוריים ניתן לפעול כדי לשמור על זכויות האזרחים תוך כדי בחינת פעילות העסקים".

במכתב שיגר היום כתב טפורובסקי, "ע"פ עו"ד קרן לי ממשרד הרשנזון לי ושות', המצוטטת בכתבה שפורסמה ב-TheMarker, 'מטרת הטופס לחסום בין השאר שירותים חד-פעמיים ושירותי תוכן מתמשכים כמו מנוי לקבלת שירותי תוכן קבועים'. התקנות, כך משתמע, היו אמורות לפתור את הבעיה המדוברת גם במקרה של איקיוטק, אבל מתברר עתה כי החברה פונה ללקוחות שכביכול נרשמו לשירותיה לפני כניסתן של התקנות לתוקף. בכתבה נטען שמשרד התקשורת לא פועל בעניין מאחר שלא מדובר בחיוב של חברות הסלולר. המשרד הציע לפנות למועצה לצרכנות".

ח"כ בועז טופורובסקיצילום: אייל טואג

בקשתו של ח"כ טפורובסקי הגיעה בעקבות הפרסומים האחרונים בתקשורת ובעקבות פניות אזרחים שהגיעו ללשכתו, לפיהם חברת "איקיוטק" תובעת אלפי שקלים מאזרחים בגין חוב שהצטבר על שירות אשר לטענתם רכשו אותם לקוחות. בשלושת החודשים האחרונים הוגשו 630 תלונות נגד חברה זו בפני המועצה לצרכנות, ואף נפתחה קבוצת פייסבוק בנושא זה וחברים בה כבר כ-2,000 איש אשר מרגישים כי נגרם להם עוול זה.

"מדובר, לפי ההערכות, בניסיון גבייה של כמה אלפי שקלים לאדם, מכמאה אלף איש. לאור היקף ומהות הנושא, ובעקבות פניות אזרחים פנה ח"כ טופורבסקי בדחיפות ליו"ר ועדת הכלכלה בבקשה לקיים דיון דחוף בנושא בשיתוף אזרחים שנפגעו, חברת איקיוטק, משרד התקשורת, משרד הכלכלה, משרד המשפטים והמועצה לצרכנות על מנת לבחון האם וכיצד ניתן לפתור את הבעיה שנוצרה ושפוגעת באלפי אזרחים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker