אולמרט יגיב לראשונה בבית המשפט לאישומים בפרשת הולילנד

אולמרט מואשם בקבלת שוחד בסך כחצי מיליון שקל שהועבר לכאורה לאחיו, יוסי אולמרט; יהיה מעניין לשמוע האם אולמרט יבחר להמשיך בטקטיקה של התקפה חזיתית ובוטה נגד דכנר והפרקליטות, או שיבחר לרכך את עמדתו

הילה רז
הילה רז

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט צפוי להשמיע מחר לראשונה את גרסתו לאישומים החמורים שמייחסים לו בכתב האישום בפרשת הולילנד, מול השופט דוד רוזן. הוא יגיב לעדותו של עד המדינה המנוח, שמואל דכנר, ולטענות הפרקליטות שלפיהן אולמרט, בתקופת כהונתו כראש העיר ירושלים, לקח שוחד בתמורה לקידום זכויות הבנייה בפרויקט הולילנד.

יהיה מעניין לשמוע האם אולמרט יבחר להמשיך בטקטיקה של התקפה חזיתית ובוטה נגד דכנר והפרקליטות, או שיבחר לרכך את עמדתו.

אולמרט מואשם בקבלת שוחד בסך כחצי מיליון שקל שהועבר לכאורה לאחיו, יוסי אולמרט. בעבר העיד יוסי אולמרט במשפט בשיחת ועידה בווידאו, ועדותו זו סיבכה את אחיו. מחרתיים צפוי להישמע גזר דינו של השופט לשי עבר דן כהן, שהורשע לפי הודאתו בהסדר טיעון בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט.

לפי הסדר הטיעון שעליו הוסכם בין הפרקליטות לכהן הוא צפוי לרצות שש שנות מאסר, שמהן ינוכו ששת חודשים שבהם שהה בכלא בפרו ובישראל, ולשלם קנס בסך כולל של 10 מיליון שקל. השופט חאלד כבוב, שדן בתיק, מוכר כשופט שמחמיר בעבירות צווארון לבן שבהן הוכח כי בכירים סרחו. כבוב עדיין יכול להפתיע את הצדדים ולשנות את רכיבי העונש בהסדר הטיעון, בשל חומרת העבירות המיוחסות לכהן ובשל בריחתו מהארץ לפרו, שעמה אין לישראל הסכמי הסגרה.

צילום: יונתן זינדל

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ