שופטי העליון חתכו ההוצאות שהוטלו על עו"ד שהגיש מאות תביעות סרק

ב-2012 הטילו כמה שופטים בבית משפט המחוזי מרכז, בהם אברהם יעקב, מיכל נד”ב, אסתר שטמר ואילן שילה, הוצאות בסך כ–180 אלף שקל על עו"ד דניאל וגנר שהגיש לבית המשפט 180 עתירות חסרות בסיס בשם לקוחותיו, רובם שוהים בלתי חוקיים

הילה רז
הילה רז

הרכב של שופטי בית המשפט העליון הפחית לרבע הוצאות משפט שהטילו כמה שופטי בית משפט מחוזי על עורך דין שהגיש 180 תביעות סרק לבית המשפט המחוזי מרכז.

ב–2012 הטילו כמה שופטים בבית משפט המחוזי מרכז, בהם אברהם יעקב, מיכל נד”ב, אסתר שטמר ואילן שילה, הוצאות בסך כ–180 אלף שקל על עו”ד דניאל וגנר שהגיש לבית המשפט 180 עתירות חסרות בסיס בשם לקוחותיו, רובם שוהים בלתי חוקיים. וגנר עירער על 18 מתוך פסקי הדין שניתנו נגדו לבית המשפט העליון.

כתבות נוספות ב-TheMarker

נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניסצילום: אוליבייה פיטוסי

הכירו את הסטארט אפ שמנתק עשרות אלפי ישראלים מ-HOT ו-yes

הקשר בין הגשם באפריקה לשוקולד שתקנו בשנה הקרובה

באחרונה נערך בבית המשפט העליון דיון בערעורים, שבמסגרתו התברר כי מאז שניתנו נגדו פסקי הדין וגנר לא הגיש עתירות חסרות בסיס דומות. בנוסף, הוא התחייב בפני שופטי העליון, ובהם הנשיא ד”ר אשר גרוניס והמשנה לנשיא, מרים נאור, שלא לחזור ולהגיש עתירות בעלות אופי דומה.

שופטי העליון ציינו בפסק הדין כי “נראה כי השופטים שדנו בעתירות נשוא הערעורים צדקו בהטלת הוצאות אישיות על המערער. עם זאת, נוכח התחייבותו של המערער ולאחר שהסתבר כי הוא הפסיק להגיש עתירות חסרות שחר בעלות אופי דומה, זכאי הוא להתחשבות מסוימת”.

שופטי העליון מוסיפים כי הם יוצאים מנקודת הנחה שלפיה וגנר לא יפר את התחייבותו, ומתריעים בפניו כי “אם הוא יפר אותה, אין ספק שבתי המשפט יחייבו אותו שוב בהוצאות אישיות ובסכומים משמעותיים”. שופטי העליון קיבלו את ערעוריו באופן חלקי, והפחיתו את סכום ההוצאות שהוטל עליו לשלם מ–180 אלף שקל ל–45 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker