גרושתו של ערן מזרחי לא תקבל מזונות זמניים מקופת הכינוס

יעל מזרחי טענה כי על פי החלטת בית המשפט לענייני משפחה נקצבו מזונות והוצאות מדור זמניים לארבעת ילדי החייב

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך דחתה את בקשתה של גרושתו של מנהל ההשקעות מסביון, ערן מזרחי, לקבלת מזונות זמניים בסך של כ-7,000 שקל מקופת כינוס הנכסים, זאת למרות החלטת בית המשפט לענייני משפחה. "במה עדיף בנו של אדם שרימה ומורשע, מבנו של אדם עמל וקשה יום אשר לא הונה איש". ציינה אלשיך בהחלטה.

השופטת ציינה כי ההחלטה בנושא הזה לא היתה לה פשוטה "מתח מובנה וניגוד האינטרסים הגיע בנסיבות המקרה לכדי ביטויו המובהק והקיצוני ביותר במקרה שבפניי בו חברו מספר אלמנטים יחדיו והקצינו את הבעיה לדרגת קושי שכמוה לא זכורה לי מזה שנים ארוכות". כתבה אלשיך.

לפני כחודשיים גזר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, צבי גורפינקל על מזרחי 12 שנות מאסר בפועל וקנס של 300 אלף שקל. בנוסף, גזר עליו השופט שנה וחצי מאסר על תנאי וקבע כי יפצה את קורבנותיו בסכום של עד 258 אלף שקל לכל קורבן.

יעל מזרחי, גרושתו של מזרחי הגישה לבית המשפט בקשה לקבלת מזונות זמניים מקופת הכינוס. היא טענה כי על פי החלטת בית המשפט לענייני משפחה נקצבו מזונות והוצאות מדור זמניים לארבעת ילדי החייב שישולמו לה מתוך קופת הכינוס בסך של 1,200 שקל לכל ילד ועוד 2000 שקל עבור הוצאות מדור. בהתאם להחלטת בית המשפט עתרה הגרושה בית המשפט המחוזי בתל אביב לפסוק לה מזונות זמניים מתוך קופת הנושים.

עו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד לנכסיו של מזרחי יחד עם עו"ד רז מנגל התנגדו לבקשה וטענו בין היתר כי "גרושתו של מזרחי וילדיו חרף הנסיבות הקשות עודם מצויים ומנהלים רמת חיים גבוהה". עוד נטען "אם תתקבל הבקשה, התוצאה תעניש את הקורבנות הלכה למעשה פעמיים. הראשונה, נוכח מעשה ההונאה וגניבת כספיהם ובפעם השניה, עת יישאו בנטל עול פרנסת המשפחה שמזרחי הוא זה שאמור לשאת בו מלכתחילה".

הווילה של ערן מזרחיצילום: ניר קידר

השופטת אלשיך דחתה את הבקשה וקבעה שלא ניתן, בנסיבות העניין החמורות, לפסוק לילדיו של מזרחי מזונות מתוך קופת הכינוס, וקבעה שיש לשאול האם פסיקת דמי מזונות לילדי החייב מקופת הכינוס אינה מהווה "עיוות דין משווע אשר זורה מלח על פצעיהם של נושים, אשר ממילא נפגעו ממעשי התרמית ושכעת, אם תתקבל הבקשה, הנושים ייאלצו לממן, פשוטו כמשמעו, את רמת החיים אליה הורגלו ילדיו של אותו חייב עצמו". השופטת ציינה כי "מדובר באחד התיקים היותר קשים שראה בית משפט זה בשנים האחרונות, כאשר מזרחי ניהל מערך הונאה שלם כלפי נושיו במסווה של בית השקעות מצליח, בעוד שכספי הנושים ירדו לטמיון ואינם".

בנוסף התייחסה השופטת לכך שיעל מזרחי שוכרת בית פרטי במושב יוקרתי בסך 7,000 שקל בחודש, שכירות שעלותה מתקרבת לרמת השכר הממוצע במשק. "במלוא הכבוד לצרכים והסדרים חינוכיים כאלו ואחרים הנדרשים, ככל שנדרשים לילדי החייב, הרי שלא ניתן להתייחס לשכירות כזו שעלותה בלבד מתקרבת לרמת השכר הממוצע במשק, כהוצאה סבירה בנסיבות המקרה". פסקה.

השופטת התייחסה אף לבקשת הגרושה שהנושים יממנו, במסגרת תשלום המזונות לילדים, קורס רכיבה טיפולית על סוסים, והדגישה כי "במלוא הכבוד לתועלת שאין ספק כי יפיק קטין מרכיבה טיפולית על סוסים הרי קשה שלא לתהות, במה עדיף בנו של אדם שרימה ומורשע שהשיג את מרבית כספו ממעשים שהשתיקה יפה להם מבנו של אדם עמל וקשה יום אשר לא הונה איש, נאבק תחת עול החובות השוטפים, ובעבורו צרכים כמו רכיבה טיפולית על סוסים- הינם בבחינת דמיון רחוק. יוצא כי ספק גדול עד כמה ניתן לאפשר לגרושה במלוא הכבוד הראוי, "לרכב" על הנושים".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker