פשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה כנגד ויטלגו: תשלם מיליון שקל לבעלי המניות

מדובר בתביעה ייצוגית בגין מכירת עסקי הטקסטיל של החברה למשפחת ויטלה ללא הערכת שווי; החברה תשלם ממקורותיה רק 105 א' ש'; מי שהחזיק באותו מועד במניות צפוי לקבל כחצי שקל לכל מניה

אמיר הלמר

חברת גיא ייזום 121 (גאזמ :ת"א), לשעבר ויטלגו מפעלי טקסטיל, הודיעה הבוקר כי הגיעה להסכם פשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה כנגד החברה, וכנגד בעלי השליטה הקודמים שלה, משפחת ויטלה.

המדובר בתביעה הייצוגית שהוגשה ע"י חברת מחשבה יעוץ וניהול, באמצעות עו"ד רם דקל ויעקב סבו, בשל מכירת עסקי הטקסטיל של החברה לידי בעלי השליטה בה לשעבר, האחים ויטלה, ללא מכרז.

במסגרת התביעה, שחלקה אושרה כייצוגית ע"י שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב דרורה פלפל, נטען כי החברה קיפחה למעשה את בעלי המניות שלה בכך שהעבירה את פעילויות הטקסטיל שלה לידי האחים ויטלה, במחיר שנקבע על ידם, בלא מכרז, בלא הערכת שווי ובלא להציג בפני בעלי המניות את המשמעויות הכלכליות של מהלך זה. כמו כן טוענת התובעת, כי מעשי הקיפוח מתבטאים גם במכירת מניות החברה, שהוחזקו בידי חברה בת שלה, לאחים ויטלה, במחיר נמוך באופן מהותי מערכן הריאלי.

כאמור, היום הודיעו הצדדים לבית המשפט כי חתמו על הסכם פשרה, לפיו תשלם החברה לבעלי המניות שלה סכום של מיליון שקל כפיצוי, שיתחלק בין בעלי המניות כך שכל בעל מניה שהחזיק במניה בתאריך 5.11.99, יקבל כ-0.51 שקל למניה.

במסגרת הפשרה נטען, כי מדובר בפיצוי העולה על פי 4 מהסכום לו היה זכאי לכאורה כל בעל מניה, במידה ונפסק כי על החברה לשלם לבעלי מניותיה את חלקם היחסי בהפרש בין המחיר בו מכרה החברה 2 מיליון מניות לנתבעים (3.15 שקל), לבין מחיר השוק של המניות באותו מועד (3.55 שקל למניה).

עוד עולה מהסכם הפשרה, כי עורכי הדין של התובעת יקבלו שכר טירחה של 180 אלף שקל, התובעת עצמה, שהחזיקה ב-0.5% ממניות החברה, תקבל סך של 50 אלף שקל, ורשות ניירות ערך, שמימנה את הוצאות התביעה, תקבל החזר של כ-40 אלף שקל. בנוסף יקבל רו"ח יהודה ברלב, שימונה כנאמן לצורך חלוקת הכספים לבעלי המניות, סך של 100 אלף שקל.

מאחר וסכומים אלו יורדים מהסכום שיחולק לציבור הרי שהסכום שיחולק לבעלי המניות יעמוד על כ-630 אלף שקל.

מהודעת הבורסה ששיגרה היום החברה עולה כי חלקה של החברה ממקורותיה בהסדר הכספי יעמוד על 105 אלף שקל בלבד, כאשר השאר ישולם ע"י מבטחים ונתבעים אחרים. כמו כן כפופה הפשרה לאישור ביהמ"ש, והיא נתונה לביטול אם 50 אלף מבעלי המניות של החברה יתנגדו לו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker