מלחמת הגרסאות למניעי הפרישה של פרנקל ממועמדות לנגיד

בפרקליטות הסבירו כי בניסיון לברר את העובדות מול הרשויות בהונג קונג, דרשו הרשויות להציג הסכם ויתור סודיות חתום על ידי פרנקל ■ מקורביו הסבירו שהיה מוכן לחתום על ההסכם, אך לא רצה להמשיך את מחול השדים שהתפתח והיה נמשך שבועות ארוכים לו היה מתקדם למינוי

הילה רז
הילה רז

יממה לאחר שהודיע פרופ' יעקב פרנקל כי הוא מסיר את מועמדתו מתפקיד נגיד בנק ישראל החלה היום (ג') מלחמת גרסאות בין הפרקליטות לבין מקורבי פרנקל בנוגע למניעים שעמדו בבסיס החלטתו. שני הצדדים: הפרקליטות ופרנקל אמנם שומרים על כבוד הדדי, אבל קשה לטעות בעוינות המובלעת.

בפרקליטות הסבירו כי בניסיון לברר את העובדות מול הרשויות בהונג קונג דרשו מהם הרשויות בהונג קונג להציג הסכם ויתור סודיות חתום על ידי פרנקל. מאחר שפרנקל לא חשוד בשום עבירה פלילית רשויות הונג קונג לא מחויבות להעביר לתביעה בישראל מידע אודות אירועים שקרו שם בעבר. העברת מידע היתה תלויה בהסכמתו בכתב של פרנקל לוותר על סודיות. בפרקליטות הסבירו שעוד לא קיבלו מידע ממקור רשמי ואובייקטיבי בהונג קונג וכל המסמכים שנמסרו היו חומרים שפרנקל מסר באמצעות עורכת דינו בהונג קונג, שרון סר.

הפרקליטות פנתה לפרנקל בעניין ואף נקבעה פגישה בין עוה"ד אלי זהר, שמייצג את פרנקל לבין היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, שהיתה אמורה להתקיים מחר.

יעקב פרנקלצילום: עופר וקנין

בפרקליטות לא אמרו ולא רמזו לפרנקל להסיר את מועמדתו, אלא נקטו בהליך פרוצדורלי שיאפשר את המשך הבדיקה. בשלב זה, לפני שמוצתה הבדיקה ולפני הפגישה המתוכננת הודיע אתמול פרנקל על הסרת מועמדתו לתפקיד.

מקורבי פרנקל הסבירו אתמול שהוא היה מוכן לחתום על ההסכם לוויתור סודיות, אבל לא רצה להמשיך את מחול השדים שהתפתח והיה נמשך עוד שבועות ארוכים לו היה ממשיך בהליך המינוי. גם אשתו ומשפחתו לא עודדו את העניין. פרנקל העביר לוועדת טירקל מכתב רשמי חתום על ידי המשנה לפרקליט המדינה בהונג קונג ולפיו כותב הפרקליט מהונג קונג כי התקרית היתה אי הבנה וכן שני תצהירים: של פרנקל ושל האשה שהיתה קשורה בעניין. פרנקל מצדו לא רצה להמשיך בהליך שפגע בשמו הטוב ולא חשב שזה ראוי שמישהו יעורר ספק במסמכים שהגיש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker