האלמנה והחברה של המנתח רבו על זכויות הפנסיה שלו - וישלמו

כחודש לפני פטירתו ערך פרופ' דוד בן עזרא צוואה שבה ציווה כ-250 אלף שקל לחברתו באותה עת והורה כי גרושתו תירש את זכויותיו מקרנות הפנסיה שלו ממקום עבודתו

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים26
הילה רז

האלמנה והחברה של מנתח העיניים פרופ' דוד בן עזרא המנוח רבו על זכויות הפנסיה שלו בסך של כחצי מיליון שקל אך לא הצליחו להוכיח את זכאותן לקבל את הכסף, שיישאר בקופת הפנסיה של עובדי הדסה. כך קבעה באחרונה נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דיתה פרוז'ינין שאליה הצטרפו נציגי הציבור, תוך שהם משיתים על כל אחת מהן לשלם לקופת הפנסיה ולהסתדרות המדיצינית הדסה כ-9,000 שקל.

בן עזרא וגרושתו היו נשואים 34 שנה והתגרשו ב-2002. יום לפני פטירתו, ב-2008, הם נישאו שוב בבית החולים. כחודש לפני כן ערך בן עזרא צוואה שבה ציווה כ-250 אלף שקל לחברתו באותה עת והורה כי גרושתו תירש את זכויותיו מקרנות הפנסיה שלו ממקום עבודתו.

האלמנה טענה כי היתה אשתו החוקית של בן עזרא בעת פטירתו וגרה עמו בבית החולים וכי החברה לא היתה ידועה בציבור שלו, לא ניהלה עמו משק בית משותף והקשר ביניהם לא היה רציני ומחייב. האלמנה הוסיפה שהחברה נפרדה מהמנוח בעת שהיה מאושפז בבית החולים ולכן יש לראות באלמנה ככזו שזכאית לקבל את הכסף מהדסה.

צילום: Dreamstime

החברה טענה מנגד שהיתה ידועה בציבור של בן עזרא והיא התגוררה עמו לסירוגין בבתים של שניהם. לטענתה כאשר חלה ואופשז הפעילו בני משפחתו לחץ כבד כדי שייפרד ממנה ואירגנו טקס חתונה תוך ניצול מצבו ולכן אין לנישואים משמעות.

לפי התקנון של קופת הפנסיה הזכאים לרשת זכויות פנסיוניות של מנוח הן אלמנת המבוטח שגרה איתו במשך שנה לפחות עד למועד שבו נפטר או מי שהוכרה כידועה בציבור שלו על ידי בית משפט.

הרכב בית הדין קבע כי האלמנה והחברה לא התגוררו עמו במשך שנה רצופה עד למועד פטירתו ולכן התביעות של שתיהן לקבלת זכויות הפנסיה של המנוח נדחו. נקבע כי החברה והאלמנה ישלמו, כל אחת, לקופת הפנסיה ולהדסה 9,000 שקל.

האלמנה יוצגה על ידי משרד עו"ד יוסי מנדלסון; החברה על ידי עו"ד שירי מלכה, קרן הפנסיה של עובדי הדסה יוצגה על ידי עו"ד תומר אלטוס וההסתדרות המדיצינית הדסה יוצגה באמצעות משרד ש.הורוביץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker