עורכי הדין ביקשו כ-20 מ' ש' כשכר טרחה - ויקבלו "רק" 5.4 מ' ש' על כמה חודשי עבודה

השניים שימשו נאמנים לביצוע הסדר החוב של חברת אאורה השקעות, והביאו לארגון מחדש של חובות החברה בסך 280 מיליון שקל; לפי חישוב שלהם, הם היו זכאים ל–20 מיליון שקל כשכר טרחה

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

עורכי הדין חגי אולמן ועמית לדרמן, שמונו כנאמנים לביצוע הסדר הנושים של חברת אאורה השקעות, יקבלו על עבודתם, שארכה חודשים ספורים, שכר טרחה בסך 5.4 מיליון שקל - כך קבעה באחרונה שופטת המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך. השניים עשויים לקבל גם תוספת של 325 אלף שקל לשכר הטרחה בגין חלוקה עתידית נוספת של מניות.

החלטת השופטת הכריעה בסכסוך שהתגלע בין מחזיקי האג"ח של החברה לבין לדרמן ואולמן, בנוגע לגובה שכר הטרחה שמגיע להם כנאמנים לביצוע הסדר החוב של החברה ולאופן חישובו.

כתבות נוספות ב-TheMarker

תקדים? נתניהו עשוי להופיע בפני בג"ץ 
כדי להדוף הטענות נגד יצוא הגז

סיפור הצלחה מודרני: 70 ק"מ מתל אביב

השופטת התחבטה בקביעת תשלום שכר הטרחה בשל גובהו ביחס למשך העבודה על התיק. היא מציינת כי קבעה את הסכום מאחר שאלו הוראות הדין שקיימות כיום, ורמזה שיש לשנות את התקנות. היא כותבת כי "אכן, תיתכן דעה, שאין להקל בה ראש, כי אף תחשיב זה מביא לתשלום סך גבוה מאוד בעבור מספר חודשי עבודה, פוריים ומאומצים כאשר יהיו. זאת, מקום בו ייתכן כי חישוב לפי מסלולים אחרים היה מביא תוצאה אחרת. אלא שבעייתיות זו, קשה כאשר תהא, היא עניין למתקין התקנות עצמו, וספק גדול אם ניתן לשנותן דה־פקטו באמצעות חקיקה שיפוטית".

לדרמן ואולמן, שמונה באחרונה מטעם בית המשפט כמשקיף 
באי.די.בי פיתוח, השיגו לאחר כמה חודשי עבודה מאומצת הסדר נושים שעיקרו מבוסס על המרה של חובות אאורה למחזיקי האג"ח שלה, בסך כ–280 מיליון שקל, בסדרות אג"ח ובניירות ערך חדשים. השניים הביאו לרה־ארגון של חובות החברה בדרך שמאפשרת את המשך פעולתה והחזר חובותיה בשנים הבאות.

מכיוון שההסדר התבסס על ארגון מחדש של החובות וההתחייבויות של החברה, כמעט שלא הוזרם הון חדש לחברה, ולכן אי־אפשר היה לחשב את שכר הטרחה שמגיע לנאמנים בהתחשב בשווי הנכסים שמימשו ובהון שהצליחו להשיג בעבור נושי החברה. שני עורכי הדין בחרו לבסס את בקשתם לשכר טרחה על שיעור מתוך סכום האג"ח וניירות הערך שמוחזרו במסגרת הרה־ארגון במועד ההנפקה של האג"ח החדשות. לפי התחשיב שלהם הגיע שכר הטרחה שלו הם זכאים ליותר מ–20 מיליון שקל, אך הסכום שביקשו היה נמוך יותר.

השופטת ציינה כי "אין זה מציאותי או ראוי להתעלם כליל מערכן של אג"ח כנכס שניתן להתחשב בו כשווה כסף לעניין חלוקה". עם זאת, לאור סכום שכר הטרחה הגבוה שנגזר מהתחשיב של עורכי הדין, היא העדיפה הצעה חלופית לחישוב שכר הטרחה, שלפיה שכר הטרחה מחושב לפי שווי השוק של ניירות הערך בעת הקצאתם. בהתבסס על חישוב זה קבעה כי שכר הטרחה יהיה 5.4 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker