"אני אמעך אותך ימטוטמטם" |

ראש צוות חקירה ברשות המסים מואשם בגניבה, פריצה לבית וזיוף צ'קים

כתב האישום שהוגש היום נגד מיכאל שושן: הפיק נתונים על נחקר מתוך מערכת מס הכנסה, פרץ לביתו וגנב רכוש יקר וכסף מזומן

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

ראש צוות חקירה בתיק חקירה משותף ליחידת היהלום של רשות המסים וליחידה למאבק בפשיעה הכלכלית של המשטרה, מיכאל שושן, מואשם בעבירות גניבה, זיוף, מרמה, התפרצות למקום מגורים, איומים ועבירות נוספות.

לפי כתב אישום שהגישה נגדו היום פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד, שושן, תושב מודיעין בן 44, הפיק נתונים אודות אחד הנחקרים בתיק, מתוך מערכת מס הכנסה ומתוך תיק החקירה. לפי כתב האישום, שושן פרץ לביתו של אותו בראשון לציון נחקר וגנב רכוש יקר וכסף מזומן. בנוסף, הוא גנב מהבית תכשיטים יקרי ערך, שני מחשבים ניידים מסוג HP, שני מכשירי טלפון נייד מסוג סמסונג גלקסי, מצלמת וידיאו, מצלמה דיגיטלית, שני תיקים וכסף מזומן בסך של כ-60 אלף שקל.

כתבות נוספות ב-TheMarker

הסתבכויות אנשי רשות המסים

במהלך החקירה, לאחר שנתפסו כמויות גדולות של מוצגים בתיק החקירה, נכנס שושן לחדר המוצגים של היחידה הכלכלית ונטל ממנו מספר רב של מוצגים. לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אופירה פחימה, שושן בעצמו או באמצעות אחר זייף צ'קים של חברות בבעלות נחקרים, שנתפסו בחקירה, בסך כולל של מיליוני שקלים והפקידם לחשבונותיו האישיים בסניפי בנקים שונים במודיעין.  לאחר שבעל פנקסי הצ'קים, ביטל את הצ'קים שלח לו שושן מסרונים לנייד והתקשר אליו כדי לתאם פגישה. כשבעל הצ'קים לא הגיע לפגישה שלח לו שושן, לפי כתב האישום, הודעה כתובה: "אני אמעך אותך ימטוטמטם" (לשון המקור).

במאי 2013, הוצא שושן לחופשה יזומה על ידי מנהל יחידת "יהלום", בשל אי סדרים בהתנהלותו. במהלך החופשה, לפי כתב האישום, הוא ניגש לבתי עסק הנותנים שירותי מטבע, והציג עצמו בכזב באמצעות תעודה של רשות המסים, בפני העובדים כנציג רשות המסים כמי שבא לבצע ביקורת מס לבית העסק. במהלך שהותו בבית העסק, גנב שושן כספים מבתי העסק שחלקם נמצאו ברשותו מאוחר יותר.

שושן, לפי בקשת המשטרה להאריך את מעצרו, שומר על זכות השתיקה לכל אורך החקירות שנערכו לו.

מרשות המסים נמסר בתגובה: "רשות המסים רואה בחומרה יתרה מעשים מסוג אלה המיוחסים לעובד הרשות ותפעל ביד קשה כנגד כל תופעה דומה וזאת, כחלק ממדיניותה לחשוף ולמגר כל תופעה של פגיעה בטוהר המידות, במידה וקיימת.

"יש לזכור כי עקב זיהויי של התנהלות בעייתית מצידו של שושן, הורחק העובד מתפקידו והוצא לחופשה עוד בטרם גילוי הפרשה. חשוב להדגיש כי מדובר באירוע חריג ואסור שהחשדות במקרה נקודתי זה יטילו צל על כלל עובדי הרשות המסורים העושים מלאכתם נאמנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker