תביעה בסך 1.7 מיליון שקל הוגשה נגד בסט אינווסט

על פי התביעה נעשו מעשי הטעיה חמורים, הפרת אמון והתנהלות רשלנית שבוצעו כשיטת עבודה על ידי בסט אינווסט ניהול תיקי השקעות ויחזקאל (חזי) קלפקה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

תביעה בסך של 1.7 מיליון שקל נגד חברת ההשקעות בסט אינווסט, הוגשה בסוף השבוע שעבר למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

לפני כשנה הודיעה הרשות לניירות ערך על ביטול רישיון ניהול התיקים של בסט אינווסט שעסקה בתחום החל מיוני 2010, זאת בעקבות ביקורת שערכה, בה נמצא כי החברה הציגה בפני לקוחותיה מצגים מטעים בנוגע לשווי התיק שלהם.

התובעים - 15 לקוחות של בסט אינווסט שהתקשרו עמה בין השנים 2012-2010 לשם קבלת שירותי ניהול השקעות. במרכז התביעה שהוגשה באמצעות עו"ד דן צוק, עולה הטענה "למעשי הטעיה חמורים, הפרת אמון והתנהלות רשלנית שבוצעו כשיטת עבודה על ידי בסט אינווסט ניהול תיקי השקעות ויחזקאל (חזי) קלפקה, מנכ"ל החברה", כך על פי כתב התביעה.

הפרת אמון והתנהלות רשלניתצילום: מיכל פתאל

התובעים טוענים כי בסט אינווסט וקלפקה "ניצלו לרעה את הרישיון לניהול תיקי השקעות שקיבלו מהרשות לניירות ערך, על מנת להציג בפניהם מצג של אמינות ומקצועיות וכי הם פועלים במסגרת החוק". בפועל, טוענים התובעים: "בסט אינווסט וקלפקה "פעלו במטרה להטעות, תוך מעילה באמון, תוך הפרת הסכמות וחריגה מן ההרשאה וברשלנות ותוך ניצול פערי המידע והידע שבין הצדדים. כל זאת למטרת עושק הלקוחות ובמטרה לגבות מהם דמי ניהול חודשיים וחריגים בכל קנה מידה סביר".

לדבריהם, "בסט אינווסט באמצעות קלפקה, פיתו אותם באמצעות מצגים והבטחות שווא, להפקיד את כספם בידיהם תוך טשטוש ומזעור הסיכונים הגלומים בהשקעה וכשהם אורזים אותה בעטיפה קורצת ומפתה. זאת בעוד שמתחת לעטיפה זו הסתתרה השקעה מסוכנת והרסנית שהביאה להפסדים כבדים ,כפי שהתברר בדיעבד".

הציגו רווחים למרות הפסדים כבדים

עוד נטען, כי "במהלך ניהול הכספים יצרו בסט אינווסט וקלפקה בפני התובעים מצגים מטעים, מכוונים ושיטתיים לפיהם נוצרו רווחים בחשבונות זאת בזמן שהחשבונות היו מצויים בהפסדים כבדים שהוסתרו מפניהם והנחו את התובעים למשוך את אותם 'רווחים' שנמשכו מהקרן על מנת ליצור מלכודת דבש כוזבת בנוגע להצלחת ההשקעה".

התובעים טוענים כי רוב רובם של הכספים שהושקעו אבדו בשל ניהול רשלני ובשל שחיקת החשבונות על ידי דמי הניהול המופקעים ומשיכות הרווחים והם מבקשים את החזר קרן ההשקעה שאבדה במלואה.

בין הנתבעים, גם חברת הביטוח הפניקס - המבטחת את בסט אינווסט בביטוח אחריות מקצועית וחב' מגדל, כשגם הרשות לניירות ערך בין הנתבעים. לטענת התובעים: "הרשות נתבעת בשל רשלנותה שבאה לידי ביטוי בעצימת עיניים בנוגע לפעילותם בעוד שהיה ביכולתה למנוע את התרחשותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker