עובד דיסקונט תובע: "נאלצתי לספור מיליארד וחצי ש' - וקרסתי"

"באותו היום, לאחר שביצע התובע את הספירה, הוא חזר לביתו ופנה למיון בית החולים בשל לחצים בחזה, באוזניים, כאבי ראש, סחרחורות, אי יציבות בהליכה ותחושת חרדה מופשטת. בחדר המיון נמסר לו כי הוא בלחץ נפשי והופנה לטיפול פסיכיאטרי במקום מגוריו"

הילה רז

האחראי לשעבר על הקופה הראשית באגף התפעול של בנק דיסקונט תובע להכיר בו כנפגע עבודה, לאחר שלטענתו התבקש על ידי מעסיקו לספור כספת שהכילה מיליארד וחצי שקל. בתביעה שהגיש העובד לשעבר לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נגד המוסד לביטוח לאומי מגולל התובע כיצד השפיעה ספירת הסכום העצום על בריאותו הנפשית.

לטענת התובע, ב–2010 הוא קודם בתפקיד ועבר לעבוד כאחראי על הקופה הראשית באגף התפעול של בנק. בתביעה שהגיש באמצעות עו"ד אסף אודיז מציין העובד כי "לאחר תקופה קצרה בתפקידו החדש חש התובע כי אינו מסוגל לעמוד באחריות העבודה ובעומס הנפשי הכרוכים בה. לכן, פנה אל הממונים עליו וביקש לעבור לתפקיד אחר, משום שחש כי אינו עומד בלחץ הנפשי. מעסיקיו של התובע לא נעתרו לתחנוניו".

אסף אודיזצילום: עומר בן זיו

האירוע החריג שלאחריו טוען העובד שקרס פיסית ונפשית אירע באוגוסט 2010. אז לפי התביעה "התבקש התובע על ידי מעסיקו לספור כספת המכילה סכום בגובה מיליארד וחצי שקל. אף שחזר ודרש באוזני מעסיקו כי אינו מסוגל לבצע את המשימה, הודיע לו מעסיקו כי אם לא יבצע זאת יפוטר.

"באותו היום, לאחר שביצע התובע את הספירה, הוא חזר לביתו ופנה למיון בית החולים בשל לחצים בחזה, באוזניים, כאבי ראש, סחרחורות, אי יציבות בהליכה ותחושת חרדה מופשטת. בחדר המיון נמסר לו כי הוא בלחץ נפשי והופנה לטיפול פסיכיאטרי במקום מגוריו".

פסיכיאטרית שאליה פנה העובד אבחנה אותו כמי שסובל ממחלת סכיזופרניה כרונית ומהפרעה כפייתית טורדנית שהתפרצו אצלו כתוצאה מהלחץ שבו היה נתון בעבודתו בבנק. בחוות דעתה נכתב כי "אירוע אחרון זה של ספירת הכספים היווה מבחינת העובד אירוע חריג ואת הקש ששבר את גב הגמל, אשר הביא לידי ביטוי את תהליך התפרקות מנגנוני ההתמודדות שלו בשל הלחץ שהופעל עליו".

התובע פנה אל הביטוח הלאומי וביקש להכיר בו כנפגע עבודה. לטענתו הוא אינו מסוגל לשוב לעבודתו או לכל עבודה אחרת. הביטוח הלאומי דחה את תביעתו בטענה לפיה התיעוד הרפואי של התובע לא הצביע על הקשר בין המחלות שפרצו אצלו לבין עבודתו בבנק.

בעקבות זאת הגיש העובד תביעה לבית הדין לעבודה בדרישה להכיר בו כנפגע עבודה. הביטוח הלאומי חזר בכתב ההגנה שהגיש לבית הדין על הטענה כי התובע סובל ממחלה טבעית שאינה קשורה עם תנאי עבודתו. על כך השיב התובע כי עד ליום שבו נדרש לספור מיליארד וחצי שקל הוא תיפקד כאדם נורמטיבי, ששירת בצה"ל, התחתן והיה אבא בריא ומתפקד בלי שהיה כל זכר למחלות נפשיות.

במסגרת דיון שהתקיים באחרונה בפני שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, סיגל דוידוב מוטולה, הסכימו הצדדים כי התובע יגיש תביעה ספיציפית הנוגעת ליום שבו אולץ לספור את מיליארד וחצי השקלים והמוסד לביטוח לאומי יבדוק את התביעה מחדש.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker