לקוח שמחזיק מיליוני שקלים בלאומי במכתב לרוסק-עמינח: אעבור בנק אם יימחק החוב של דנקנר

עו"ד איתן ארז: אפנה לגיבוש המלצה לפיה 50 אלף עורכי הדין שרשומים בלשכה ימשכו את פיקדונותיהם מהבנק ■ במקביל, התארגנה בימים האחרונים מחאה בפייסבוק נגד הסדר החוב עם דנקנר: "נחרים את הבנק - לא תקום ולא תהיה איפה ואיפה"

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

האם מחיקת חוב העתק המתוכננת של בנק לאומי לחברות הפרטיות שבשליטת נוחי דנקנר, גנדן וטומהוק, עלולה לעלות לבנק בחרם צרכנים ובאובדן לקוחות? עו"ד איתן ארז שיגר היום (רביעי) מכתב למנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, ובו הוא מודיע לה כי הוא מחזיק בבנק היקף כספים שנע בכל עת בין 20 ל-40 מיליון שקל וכי בכוונתו להוציא את כל הכספים שהוא מחזיק בבנק לאומי לבנק אחר אם עד 30 לאפריל לא יקבל אישור לכך שהבנק ביטל את מחיקת החוב לדנקנר.

ארז, שמכהן כסגן ראש לשכת עורכי הדין, מוסיף כי הוא אינו מתכוון לתבוע את הבנק או להגיש תביעה ייצוגית נגד הבנק, אלא שהוא יפנה למאות מכריו ולקוחותיו בבקשה שיוציאו את כספיהם מהבנק. לדברי ארז, בכוונתו גם לפנות לוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין שידון בגיבוש המלצה לפיה 50 אלף עורכי הדין שרשומים בלשכה ימשכו את פיקדונותיהם מהבנק.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

ארז מציין כי הוא מנהל כ-70 חשבונות בבנק לאומי ומוגדר כלקוח פרמיום של הבנק. במכתבו הוא מבהיר שהוא מרוצה מהשירות שהוא מקבל בסניף, חרף הריבית הנמוכה לטעמו שהוא מקבל בפק"מ. פיקדונותיו בבנק מורכבים בעיקר מכספים המוחזקים בנאמנות עבור לקוחותיו, ומיעוטם הם כספים שבבעלותו. הוא מציין כי בחשבונות שהוא מנהל עוברים מדי שנה עשרות מיליוני שקלים ולהערכתו הרווח של הבנק על הפקדונות הוא כ-2 מיליון שקל.

"נדהמתי לקרוא ב-TheMarker כי החלטת למחוק ללקוח אמיד, נוחי דנקנר, 200 מיליון שקל מחובו לבנק. אינני מכיר את דנקנר ואיננו מייצגו או מייצג אף אחד נגדו. פשוט חורה לי שכך מנוהל בנק שנוסד על ידי התנועה הציונית לפני 110 שנים ושייך לציבור. נדהמתי גם לקרוא שאחותך כיהנה כדירקטורית בחברה שבשליטת אותו דנקנר. הצטערתי מאוד לקרוא כי בנה של קודמתך בתפקיד מנהל את עסקי חיפוש הגז של אותו דנקנר", כתב ארז.

"נחרים את הבנק"

בנוסף למכתב, פירסמו בימים האחרונים מספר אנשים וקבוצות בפייסבוק מחאה על מחיקת החוב. בקבוצה בשם "בנק לאומי - חרם צרכנים", מוזמנים האנשים להיפגש ביום שני הבא מול הסניף הראשי של בנק לאומי. חברי הקבוצה שואפים להיפגש עם מנכ"לית הבנק לבירור החלטתה בנוגע למחיקת חובו של נוחי דנקנר. הם התריעו: "אנו נחרים את הבנק, נסגור חשבונות ונעמיד אותם מול ההבנה הבאה: לא תקום ולא תהיה איפה ואיפה. כולם יקבלו את אותו היחס". עד עתה, אישרו יותר מ-200 אנשים כי בכוונתם להגיע לאירוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker