בורר דחה תביעה ב-60 מיליון שקל נגד קווינקו

פרופ' דן ביין עסק בתביעה שהגיש הנאמן של חברת מילומור נגד קווינקו ■ הבוררות עסקה באופן חישוב מס בעסקה שנערכה בין הצדדים ב-2008

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

>> הבורר פרופ' דן ביין דחה בפסק דין ביניים ביום חמישי תביעה המוערכת ב-60 מיליון שקל, שהגיש הנאמן של חברת מילומור, רו"ח חן ברדיצ'ב, נגד חברת י.ז. קווינקו.

הבוררות עסקה באופן חישוב מס בעסקה שנערכה בין הצדדים ב-2008 ובמסגרתה מכרה מילומור את מניות החברה הבת שלה שחר המילניום (1991) לקווינקו. לאחר ביצוע העסקה התגלעה בין הצדדים מחלוקת בנוגע לאופן חישוב המס שצריך לחול עליה.

בסמוך לאחר השלמת העסקה נקלעה מילומור לחדלות פירעון, ובמקומו של בעל השליטה בחברה, פרדי רובינסון, מונה נאמן לחברה. כשנה לאחר מינויו דרש הנאמן מקווינקו לשלם לחברה סכום נוסף בגין מס שקוזז. קווינקו שבשליטת יגאל זילכה דחתה את טענות הנאמן. עורכי הדין ממשרד נשיץ-ברנדס שייצגו את קווינקו, טענו כי סכום המס שהופחת חושב בהתאם להוראות ההסכם שנקבע בין הצדדים.

יגאל זילכהצילום: תומר בן שלמה

לאחר שהליך בוררות ראשון נקלע למבוי סתום, פנו הצדדים לבית המשפט. השופטת ורדה אלשיך, שדנה בבקשה, הפנתה את הצדדים לבצע הליך בוררות נוסף. בתום הליך בוררות שנערך בפני פרופ' ביין, דחה הבורר את טענות הנאמן של מילומור וחייב את הנאמן והחברה, שיוצגו על ידי עורכי הדין שלום גולדבלט וחן זפט פייגלין, בתשלום 80% מהוצאות הבוררות של קווינקו וכן בשכר טרחת עו"ד בסך 80 אלף שקל. לפי החלטת הבורר, הוא יוכל לנהל מו"מ מול רשות המסים לקביעת המס בפועל. בהמשך להחלטת הבורר, פנה הנאמן של מילומור לבורר כדי שחימצא דרכים להפחתת סכום המס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker