לאחר 3 שנים ו-5 חודשים: אברהם הירשזון שוחרר מהכלא

שר האוצר לשעבר הורשע בגניבה של יותר מ-1.7 מיליון שקל מקופת הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל), שבראשה עמד, וביוני 2009 נגזר עליו מאסר בפועל של חמש שנים וחמישה חודשים ■ מאסרו קוצר לאחר שנוכה שליש מעונשו

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
TheMarker Online

אברהם הירשזון, שר האוצר לשעבר, שוחרר הבוקר מכלא חרמון לאחר 3 שנות מאסר ועוד חמישה חודשים ולאחר שנוכה שליש מעונשו.

שר האוצר לשעבר הורשע בגניבה של יותר מ-1.7 מיליון שקל מקופת הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל), שבראשה עמד, וביוני 2009 גזר עליו בית המשפט המחוזי בתל אביב מאסר בפועל של חמש שנים וחמישה חודשים. עוד נגזרו עליו שנת מאסר על תנאי וקנס בסך 450 אלף שקל.

אברהם הירשזון ובנו ביציאה מכלא חרמון

הירשזון עירער על ההחלטה לבית המשפט העליון אך הערעור נדחה. לפי הכרעת הדין בבית המשפט המחוזי , הירשזון גנב באמצעות קבלת תשלומים חודשיים של 25,000-30,000 שקל בכל פעם; גניבה באמצעות קבלת כספים לקראת החגים; גניבת כספים לשם מימון תרופותיו האישיות; וגניבה באמצעות קבלת כספים לקראת נסיעותיו לחו"ל. מרבית הכספים הועברו להירשזון באמצעות מעטפות של מזומנים.

בערעורו טען הירשזון, בין השאר, כי התשלומים החודשיים שולמו לו כ"מעין משכורת" בגין עבודתו בהסתדרות, ועל כן הוא לא גנב אותם. הירשזון טען כי הוא נאלץ להסתיר את התשלומים בשל האיסור על קבלת שכר מכל גוף אחר זולת הכנסת, הקבוע בחוק חסינות חברי הכנסת.

בית המשפט העליון דחה את הטענה וקבע כי גירסה זו עומדת בסתירה לגרסאותיו הקודמות של הירשזון; כי היא הועלתה על ידי ההגנה בשלב מאוחר; וכי היא נוגדת את המציאות הפיננסית והתעסוקתית הרלבנטית, את ההיגיון ואת השכל הישר. "בעולם שבו מזומנים הולכים ונעלמים" - כך נקבע - קבלה שיטתית של כספים באמצעות מעטפות מזומנים, בלא שכספים אלה מתועדים ונרשמים באופן גלוי בדו"חות התאגיד, משמשת אינדיקציה ברורה לאי כשרותם של התשלומים.  מעל מעטפות מזומנים כאלה מתנוסס דגל שחור של אי-חוקיות, המטיל, על מקבלן של מעטפות כאלה, נטל כבד להוכיח את כשרות התשלומים", קבע המשנה לנשיאת העליון אליעזר ריבלין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker