תביעה נגד לבנת פורן: שכר טרחה של 80 א' ש' על החזר מס של 64 א' ש' - דין וחשבון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תביעה נגד לבנת פורן: שכר טרחה של 80 א' ש' על החזר מס של 64 א' ש'

לטענת התובע, נציגי המרכז החלו במסע הטרדות והפעלת לחץ על מנת לכפות אותו לשלם ■ המרכז למימוש זכויות רפואיות: "הלקוח, שנדרש לשלם את שכר הטרחה, מנסה להתחמק באמצעות העלאת טענות הזויות וחסרות בסיס"

תגובות

המרכז למימוש זכויות רפואיות של לבנת פורן נתבע על ידי לקוח, שטוען כי נדרש לשלם שכר טרחה של 80 אלף שקל בעוד החזר המס שלו הסתכם ב-64 אלף שקל בלבד.

בתביעה, שהגיש באחרונה לבית משפט השלום בתל אביב, טען כי המרכז החתים אותו על חוזה בלתי חוקי, מקפח, נוגד את תקנת הציבור ובניגוד לפסיקות מפורשות של בית המשפט, לפיהן אסור למרכז לייצג לקוחות מול מס הכנסה.

לבנת פורן
תומר אפלבאום

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

התובע מבקש מבית המשפט להצהיר כי כל מסמכי ההתקשרות עליו חתם הלקוח עם המרכז בטלים מעיקרם, כמו כן הוא מבקש לשמור לו את הזכות לתבוע נזקים כספיים בנפרד וככל שיתבררו מאוחר יותר.

התובע, תושב קרית אונו בן 66, סובל מבעיות רפואיות שונות. הוא פנה ביוני 2011 למשרדי המרכז למימוש זכויות רפואיות, לצורך טיפול בקבלת פטור והחזרי מס. לדבריו "הפקידה הסבירה לו כי עליו לשלם סך של 2,500 שקל דמי פתיחת תיק, ובנוסף 18% מכל מה שיקבל". בהתאם לכך, הוא הוחתם על אוסף טפסים סטנדרטיים.

לטענתו, באפריל 2012 קבעה לו ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי נכות צמיתה בשיעור של 93%. התובע הודיע על כך באופן מיידי לנציגת המרכז, והוא נקרא למשרדים לצורך הסבר לקראת גמר חשבון, שם נאמר לו כי הסכום הנדרש לתשלום למרכז הוא 77 אלף שקל כולל מע"מ.

באמצעות עו"ד רם גורודיסקי, טוען התובע כי היקף החזר המס מסתכם בכ-64 אלף שקל בלבד. הוא אמר כי בפגישות שנערכו עמו במרכז למימוש זכויות רפואיות, המרכז דרש כסף שכלל לא מגיע לו ואופן החישוב שלו מקפח וחסר  היגיון אך לשווא. כל הסבריו נתקלו בחומה של אטימות וקשיות לב.

לדברי התובע, הופעל עליו לחץ מוגבר לשלם את דרישת החוב "המופרזת והמנופחת". בנוסף, לטענתו "נציגי המרכז החלו במסע הטרדות והפעלת לחץ טלפוני על מנת לכפות אותו לשלם את דרישת התשלום המופרכת, ועד מהרה, עברו לנקיטת אמצעי לחץ מוגברים ושלחו לו דרישת תשלום בכתב על סך של כ-80 אלף שקל".

על פי התביעה, סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין ייחד את העיסוק המשפטי ומתן הייעוץ המשפטי למי שהוא עו"ד בלבד, כולל ייצוג בפני מס הכנסה. למרות דברי החקיקה הברורים, טוען התובע "המרכז למימוש זכויות רפואיות הינו חלוץ פורץ דרך בכל הקשור לביצוע עבירות על החוק, כאשר הוא מספקת שירותים משפטיים וייעוץ משפטי נרחב".

לטענתו "המרכז הפך את הפרת החוק לשיטה ולמקור לפרנסה" על פי התביעה, בית המשפט קבע באופן מיוחד וספציפי, לעניין פניה מטעם לקוח לרשויות מס הכנסה, כי היא פעולה האסורה על המרכז למימוש זכויות רפואיות.

מהמרכז למימוש זכויות רפואיות נמסר בתגובה: "הלקוח, שנדרש לשלם את שכר הטרחה למרכז למימוש זכויות רפואיות לפני כשנה, מנסה להתחמק מתשלום, באמצעות העלאת טענות הזויות וחסרות בסיס לגבי הסיוע שקיבל על ידי המרכז. בפועל, ייצוגו על ידי המרכז בפני רשויות המס בוצע על ידי יועצת מס מוסמכת, בהתאם להוראות כל דין וכפי שאושר מפורשות בפסק הדין של בית המשפט. ברשות המרכז למימוש זכויות רפואיות קיים מכתב שהתקבל מעו"ד אחר הטוען כי הוא מייצג את הלקוח, ובמכתב זה מציין עורך הדין של הלקוח כי אין מחלוקת על כך שמרשו חייב להעביר למרכז למימוש זכויות את שכר הטרחה המגיע לו על פי חוק".

 


 

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם