עורכי הדין התפרעו - השופט עזב את האולם

עורכי הדין צבי הרצוג ועופר קרינסקי התעמתו בעניין תביעת נזיקין של עובד במכונה לקשירת קרטונים שנפגע כשאצבעותיו נתפסו במכונה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

דיון באולמו של השופט מנחם קליין בבית המשפט השלום בתל אביב התפתח לוויכוח פרוע בין עורכי הדין של הצדדים שבעקבותיו נאלץ השופט לעזוב את האולם. בהחלטה שנתן השופט קליין באחרונה, הוא ביקר בחריפות את עורכי הדין שייצגו את הצדדים והזהיר כי התנהלות פרועה של עו"ד באולם בית המשפט עלולה להוביל להטלת הוצאות לטובת אוצר המדינה.

"עורכי הדין החלו בהשתלחות פרועה והטיחו זה בזה דברי בלע ואף 'עירבו הורים', דבר שאפילו ילדים קטנים יודעים שאסור לעשות בוויכוחים במגרש משחקים...", ציין השופט בהחלטה.

הדיון שהתנהל באולמו של השופט קליין עסק בתביעת נזיקין של עובד במכונה לקשירת קרטונים שנפגע כשאצבעותיו נתפסו במכונה והוא נותר עם נכות צמיתה. השופט קליין התייחס להתנהלות עורכי הדין צבי הרצוג ועופר קרינסקי שייצגו את הצדדים ואמר: "במהלך הדיון הרוחות התלהטו, באי כוחם של הצדדים האשימו איש את רעהו באי המצאת מסמכים שהוגשו לבית המשפט, החלו בהשתלחות פרועה והטיחו זה בזה דברי בלע".

לאחר שניסיונותיו של השופט להרגיע את הרוחות עלו בתוהו, הוא נקט בצעד דרסטי ונדיר ויצא מהאולם ללשכה. השופט חזר לאולם רק כעבור כ-15 דקות כשעורכי הדין הפצירו בקלדנית לבקש שהשופט יחזור והבטיחו לנהל דיון כיאות.

"לאחר שניסיתי מספר פעמים לכוון את ב"כ הצדדים למושכלות יסוד של ניהול הליך משפטי ולא הצלחתי בכך בעל פה ובדרכי נועם, כשהצדדים צועקים אחד על השני בצורה מבזה ראיתי לנכון לצאת מאולם בית המשפט ללשכתי עד שיירגעו הרוחות וכעת כשהבנתי שהרוחות נרגעו חזרתי בכדי לנסות ולנהל הליך מסודר", אמר השופט והדגיש "באם היכרות מוקדמת בין ב"כ הצדדים (או עם מי מהוריהם...) אינו מאפשר להם לנהל תיק זה כמו כל תיק אחר, בכבוד הדדי, תוך מחויבות לתפקידם כקציני בית המשפט, ותוך הקפדה על קיום הוראות תקנות סדר הדין האזרחי (לרבות החובה של כל אחד להמציא למד שכנגד כל כתבי בית דין שמוגשים לבית המשפט) יתכבדו ויתפטרו מהייצוג בתיק זה".

השופט פסק כי "אם בהמשך ניהול ההליך יושמעו או ייכתבו דברים שלוחי רסן שאינם מכבדים את מקצוע עריכת הדין ואת אולם בית המשפט אאלץ להטיל הוצאות אישיות נגד ב"כ הצדדים לטובת אוצר המדינה, עם כל חוסר הנעימות שבדבר, בכדי להבטיח הליך מסודר עד תומו".

השופט מנחם קליין
השופט מנחם קלייןצילום: הנהלת בתי המשפט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker