הילה רז

השף אייל שני הגיש בסוף השבוע לעליון בקשה בהולה לעיכוב צו המאסר שהוציאה נגדו בשבוע שעבר שופטת המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך. מחר צפוי להתקיים בעליון דיון בבקשה. שני מבקש לעכב את צו המאסר עד ל-24 לדצמבר אז צפוי להתקיים דיון בשני ערעורים שהגיש לעליון.

בשבוע שעבר, קבעה אלשיך כי שני יישלח ל-45 ימי מאסר אם לא ישלם את חוב הפיגורים שצבר בתשלום החודשי, בסך 200 אלף שקל, עד ליום ראשון (מחר) בשעה 12:00.

צילום: תומר אפלבאום

שני, המיוצג על ידי עו"ד ארנון שגב ורונן בוך, הגיש בסוף השבוע בקשה לעיכוב ביצוע הצו לבית המשפט המחוזי, אך אלשיך דחתה את בקשתו, בטענה שבקשת העיכוב לא הוגשה לפי סדרי הדין המקובלים.

שני מציין בבקשה כעת כי הוא "נאלץ להידפק על דלתות בית המשפט העליון בבהילות, מאחר שנותר לו יום עסקים אחד בטרם צו המאסר ייכנס לתוקפו".

לטענתו, השופטת אלשיך ייחסה לו הפרת צו תשלומים שחייב אותו להעביר "סכום עתק של 25 אלף שקל לחודש, וזאת על בסיס אומדן של סכום רעיוני. ראוי שחייב במעמדו של שני ירוויח סכום כזה מפעילות כשף במסעדה, תוך תשומת לב למוניטין שיצא לו בעקבות ההשתתפות בתוכנית 'מאסטר שף'".

שני מסביר כי "אין ראיות לפיהן הוא מרוויח בפועל מעבודתו כשף את הסכומים שנקצבו לחובתו". שני מוסיף כי הבקשה שהגישו הנאמנים על נכסיו, עוה"ד ארז חבר ומרדכי האן מרקוביץ, הוגשה לפני כ-7 חודשים וישבה בחוסר מעש, ורק באחרונה נקבע דיון דחוף בעניין. מכאן, לשיטתו, לא ייגרם כל נזק אם החלטת המאסר תעוכב עוד מספר ימים.

מהבקשה עולה כי "שני מתרוצץ בין מכריו לשם השגת מימון חיצוני שימנע את כליאתו". בנוסף, מבקש שני להימנע מכליאתו מאחר שב-10 לינואר הוא צפוי להשתתף בצילומים לתוכנית מאסטר שף VIP.

"אי השתתפותו בצילומי אותה תוכנית ישללו מקופת פשיטת הרגל ומהחייב סך מוערך של 400 אלף שקל ברוטו או 200 אלף שקל נטו" מוסבר בבקשה ומפורט כי "זמן קצר לאחר פרסום החלטת המאסר הובהר לשני על ידי נציג בכיר של זכיינית ערוץ שתיים "קשת" כי כליאתו תטיל ספק רב בנוגע להמשך השתתפותו בתוכניות מדיה עתידיות". שני מתריע כי "בכך יבוא לסיום באופן ודאי מקור ההכנסה המרכזי שיש בו כדי לסייע בידיו לפרוע את חובותיו לנושיו".

לטענת שני מתחילת 2010 אז עלתה לראשונה מאסר שף לאוויר ועד עתה הוא הצליח להעביר לקופת נושיו כ- 1.25 מיליון שקל נטו. מתוכם כ-350 אלף שקל בשנה האחרונה. הסכומים המדויקים של הכנסותיו של שני מהתקשורת חסויים לפי החלטת בית המשפט. שני תוקף בבקשתו את קביעת השופטת אלשיך לפיה הוא מורגל ברמת חיים גבוהה מאוד.

לגרסתו, לא הובאה כל ראייה בעניין והנאמנים שביקרו בביתו לא טענו זאת מעולם. הליך פשיטת הרגל של שני החל לפני כתשע שנים בעקבות קריסת מסעדת אוקיינוס המשותפת לו ולשותפו העסקי - שחר סגל ובשל בקשה של בת זוגו לשעבר רחל סלם, בשל חובות שצבר בסך למעלה מ-6 מיליון שקל. במסגרת החלטתה בשבוע שעבר מתחה השופטת אלשיך ביקורת נוקבת על התנהלותו של שני וציינה כי הוא "שם ללעג ולקלס את ההחלטות שניתנו בעניינו ואינו מותיר בידי ברירה מרובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום