בדרך לכלא? |

אייל שני יישלח למאסר אם לא ישלם חובותיו עד ראשון

השופטת ורדה אלשיך הורתה לשלוח את כוכב "מאסטר שף" למאסר של 45 יום אם לא ישלם את החוב שצבר לקופת פשיטת הרגל עד יום ראשון

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה

השף אייל שני, כוכב התוכנית "מאסטר שף" בערוץ 2 יישלח למאסר אם לא ישלם חוב בסך של כ-200 אלף שקל שצבר לקופת פשיטת הרגל עד ליום ראשון הקרוב - כך קבעה היום (ד) השופטת ורדה אלשיך מבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בכך קיבלה השופטת אלשיך בקשה שהגישו עוה"ד ארז חבר ומרדכי האן מרקוביץ', הנאמנים שמונו לניהול נכסיו של השף להוציא נגדו צו מאסר. שני חייב לנושיו כ-5 מיליון שקל ובקופת הפירוק כ-1.25 מיליון שקל.

"שקלתי את הדברים שקול היטב ולא בלב קל הנני מורה על מאסרו של חייב, זאת גם ובעיקר נוכח העובדה כי צעד שכזה עשוי לפגוע גם בהכנסות המדיה המשולמות לנאמנים אלא שחייב זה על דרך התנהלותו הנמשכת והאורח בו החליט, פשוטו כמשמעו, לשים ללעג ולקלס את ההחלטות שניתנו בעניינו, נראה כמי שאינו מותיר בידי ברירה מרובה", פסקה השופטת. "אין לי אלא להצר, ולא בפעם הראשונה על כי אורח ההתנהלות שסיגל לעצמו שני שפוגע לא רק בנושים אלא אף בו עצמו". הוסיפה.

שני מככב כיום בתוכנית הנצפית ביותר בטלוויזיה, "מאסטר שף" בערוץ 2. הליכי פשיטת הרגל שלו החלו בעקבות קריסת מסעדת אוקיינוס המשותפת לו ולשותפו העסקי - שחר סגל ובשל בקשה של בת זוגו לשעבר רחל סלם, בשל חובות של למעלה מ-6 מיליון שקל.

בדצמבר שנה שעברה פסקה אלשיך כי "גרסתו של שני בעניין הכנסתו אינה אמת". השופטת פסקה אז כי "שני העלים את העובדה כי הוא שותף בשלוש מסעדות והציג עצמו כשכיר המקבל משכורת זעומה". השופטת השיתה על שני תשלום חודשי של 25 אלף ובנוסף קבעה כי שני יעביר את כל התקבולים להם זכאי מהופעותיו באמצעי המדיה לידי הנאמנים בהעברה ישירה.

בהמשך, הגיש שני באמצעות עוה"ד ארנון שגב ואיתי וסרמן בקשה לשנות את ההחלטה המשיתה עליו תשלומים חודשיים בסך של 25 אלף שקל. הוא טען כי תשלומי המדיה אמורים להיות כלולים בסך הגלובלי של התשלום החודשי.

למרות ההחלטה של השופטת אלשיך, טענו הנאמנים, עו"ד חבר והאן מרקוביץ' כי שני אינו עומד בתשלומים החודשיים. באפריל השנה הם הגישו לבית המשפט בקשה להורות על מאסרו של שני בשל פיגורים בתשלומים החודשיים שנקצבו לו. בבקשה, טענו הנאמנים כי שני שילם את הסכום עבור דצמבר 2011, אך החל בינואר השנה הוא החל להעביר סכומים נמוכים יחסית לאלו שהושתו עליו על ידי בית המשפט.

ביום שני האחרון הגיש שני לבית המשפט בקשה דחופה בה ביקש למנוע את מאסרו. שני טען כי הנאמנים פועלים בחוסר תום לב ומטעים את בית המשפט בבקשתם לאסור אותו. שני הפנה אצבע מאשימה לנאמנים וטען כי "בשים לב לעובדה שהוא לא ראה ולו שקל אחד מהצלחתו הטלוויזיונית ניתן היה לצפות ליותר צניעות מצד הנאמנים הנוהגים לזלזל בתחום עיסוקו כ'ידוען'".

בדיון שהתקיים היום בפני השופטת אלשיך ציין הנאמן, עו"ד חבר כי "שני מצא לו שיטה - במשך 10 חודשים הוא מפר את צו התשלומים ומפנה אצבע מאשימה כלפי הנאמנים, הכנ"ר, בית המשפט ומזכירות בית המשפט". עורך דינו של שני טען כי 350 אלף שקל הועברו מאז תחילת השנה לקופת פשיטת הרגל, כלומר 50 אלף שקל נטו ועוד 50 אלף שקל נמצאים בקופת המדינה במסגרת תשלומי מיסים במסגרת ניכוי במקור.

השופטת מתחה ביקורת על גרסתו של שני ואמרה "אף בכל הנוגע לסכומים שטען שני כי הוא מעביר לקופה נפלו תמיהות ואי בהירויות. זאת, באשר אף אם הועבר סכום של 350 אלף שקל לקופה במהלך השנה, הרי קשה לראות כיצד בחשבון פשוט ניתן להתייחס לכך כתשלום של 50 אלף שקל לחודש כטענת ב"כ החייב".

אלשיך הוסיפה כי "התשלום החודשי בסך של 25 אלף שקל שהושת על שני אינו קשור להכנסותיו מן המדיה שמועברות בנפרד לידי הנאמנים. "אני מבהירה זאת ברחל בתך הקטנה" הדגישה השופטת "התשלום החודשי נובע כל כולו מהעובדה כי הוכח לאחר בדיקת ראיות ושמיעת דיון שהחייב מסר הצהרות שקריות בדבר הכנסותיו מן המסעדות והופרכה גרסתו לפיה הוא מקבל שכר זעום מעבודתו כשף".

השופטת פסקה כי אם שני לא וישלם את חוב הפיגורים שצבר לא יהיה מנוס ממאסרו לתקופה של 45 יום, או עד שיתרצה וישלם לפי המוקדם שבין השניים.

עו"ד ארנון שגב, המייצג את שני, מסר בתגובה: "אייל שני מעביר כ-50 אלף שקל בחודש יותר ממה שנפסק בצו התשלומים, איל ילמד את פסק הדין ובימים הקרובים יעתור לבית המשפט העליון שם קבוע דיון בערעור שהוא הגיש על כבוד השופטת אלשיך.

אייל שניצילום: תומר אפלבאום
עו"ד רון בר ניר ועו"ד ארז חברצילום: נמרוד גליקמן

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker