סערה בלשכת עורכי הדין: מי קיבל חדר "פרטי ואישי"?

עתירה שהוגשה לבית המשפט המחוזי חושפת כי יו"ר מחוז תל אביב אישר חדר פרטי ושירותים משרדיים ליו"ר פורום עורכי הדין הצעירים בוועד מחוז תל אביב

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סגן יו"ר לשכת עורכי הדין ויו"ר פורום עורכי הדין הצעירים בועד מחוז תל אביב, עו"ד רועי אברהמוביץ, הגיש לאחרונה עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד יו"ר ועד מחוז תל אביב, עו"ד אפי נוה ובה הוא חושף הסכם קואליציוני עליו חתם מול יו"ר הלשכה עו"ד דורון ברזילי ומול נוה.

בהסכם קיים סעיף שעורר מחלוקת משפטית ולפיו יו"ר מחוז תל אביב, נוה, יעמיד לרשותו של אברהמוביץ חדר אחד שישמש כמשרדו הפרטי והאישי של אברהמוביץ וכן שירותים משרדיים בקומה שלוש, קומת ועד מחוז תל אביב, בחדר הסמוך לחדרו של יו"ר ועד מחוז תל אביב בבית לשכת עורכי הדין".

בעתירה שהגיש דורש אברהמוביץ כי בית המשפט יוציא צו האוסר על נוה להשתלט על חדרו של אברהמוביץ בלשכה ולבצע כל שינוי במצב הזכויות בחדר או בתכולתו.

בתגובה שהגיש לבית המשפט טען נוה כי העתירה הוגשה כנגד בעל דין שאינו רלוונטי מאחר שאברהמוביץ היה צריך להגישה נגד הלשכה, שהיא בעלת המשרדים. לטענת נוה הלשכה מעולם לא אישרה את ההסכם שמקנה לאברהמוביץ זכויות שימוש במשרד ששייך לה, אף שהיא הגורם היחיד המוסמך להעניק זכויות כלשהן בנכס.

בנוסף, טוען נוה כי אברהמוביץ מבקש מבית המשפט לאכוף הסכם פוליטי, זאת בהתעלם מההלכה לפיה הסכם פוליטי אינו בר אכיפה על ידי בתי המשפט וכי אברהמוביץ מבקש לאכוף הסכם בלתי חוקי, לפיו כביכול יוענקו לו זכויות שימוש אישיות בנכס ציבורי. נוה מסביר כי העמדת המשרד לאברהמוביץ לטובת ענייניו האישיים והפוליטיים גרמה לתסיסה והתנגדות משמעותית בקרב גורמים רבים בלשכה שטענו כי מדובר בפעולה בלתי חוקית.

הטענה, מוסיף נוה, נבדקה על ידי מנכ"ל ועד מחוז תל אביב, עו"ד נתנאל פרץ, שהודיע כי אין כל אפשרות חוקית להקצות את המשרד לשימוש בלעדי של אברהמוביץ ודרש להפסיק לאלתר את ההסדר הבלתי חוקי.

בהחלטה שקיבל השופט ד"ר יעקב ורדי הוא דחה את הבקשה להוציא צו במעמד צד אחד, והורה לאברהמוביץ להתייחס לטענותיו של נוה לפיהן לבית המשפט אין סמכות עניינית לדון בעתירה וכי נוה אינו בעל הדין הנכון.

אברהמוביץ עומד לטענתו בראש סיעת "רוב הלשכה" אותה הקים לקראת הבחירות בלשכה שנערכו ביוני 2011, ומתמקדת בייצוג עורכי הדין הצעירים. לפי העתירה שהגיש החדר בלשכה נועד לשמש את אברהמוביץ במסגרת פעילותו הציבורית בלשכה, לקיום פגישות שוטפות עם בוחריו ולקידום רווחתם ומעמדם של עורכי הדין הצעירים.

בעתירתו טוען אברהמוביץ כי במסגרת תפקידיו לקידום מעמדם של עורכי הדין הצעירים בלשכה, הוא אירגן באחרונה כנס באילת לעורכי הדין הצעירים שעליו עמל חודש. לכנס הגיעו 330 משפחות והשתתפו בו שופטים בכירים ונבחרי ציבור רבים. אברהמוביץ טוען כי בינו לבין נוה היו עוד קודם לכנס חילוקי דעות מקצועיים שיושבו, אך מבחינתו "האירוע המכונן" ביחסיו עם נוה התרחש לאחר שאברהמוביץ מסר לנוה את נאום הפתיחה שכתב לכנס. אז, לטענת אברהמוביץ, "החל נוה מאבד עשתונותיו (לשון המעטה), החל לגדף את אברהמוביץ וצעק לעברו "מדובר בנאום בחירות פוליטי ויהיו לכך השלכות קשות..אתה לא תישא את הנאום הזה ואם תשא אותו זה יהיה הנאום האחרון שלך אצלי".

אברהמוביץ מציין בתביעתו כי לא שעה לאיומיו של נוה ונשא את נאומו. לטענתו, בעקבות זאת הורה נוה לאנשיו לסלק את חפציו הפרטיים של אברהמוביץ מהחדר שהוקצה לו בלשכה, להחליף את הצילינדר ולהפר את ההסכם הקואליציוני עליו חתומים שלושת הצדדים. "המשיב (נוה) מתנהג כשריף במערב הפרוע ואינו סבור כי עליו לתת דין וחשבון בטרם יפעל לסילוק חפציו האישיים ומטלטליו של נבחר ציבור מחדר הלשכה". בהמשך טוען אברהמוביץ כי "בעצם סילוקו מחדר הלשכה נוה הפר את ההסכם הקואליציוני ברגל גסה ועיקר את יכולתו של אברהמוביץ למלא את תפקידו ולקיים את התחייבויותיו כלפי ציבור הבוחרים אותו הלשכה משרתת".

בתגובה שהגיש טוען נוה כי פינוי המשרד של אברהמוביץ נעשה לאחר שמנכ"ל ועד המחוז פרץ הודיע כי מדובר בהסדר לא חוקי. אז הודיע נוה לאברהמוביץ כי גם אם נעשתה טעות בעבר וניתנה האפשרות לעשות שימוש במשרד, הרי שלא ניתן להמשיך ולעשות שימוש פרטי כזה במשרד לאור התנגדות מנגנון הלשכה.

עו"ד אפי נוה מיוצג על ידי עוה"ד שמוליק קסוטו ויניב דקל ממשרד קסוטו נוף. עו"ד רועי אברהמוביץ מיוצג על ידי עו"ד מימון אביטן והראל סקלר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker