עופר השקעות על תביעת דורון עופר: "מורת רוח על צוואת אביו"

"לא טובת עופר השקעות מעניינת את דורון, כי אם האינטרס האישי שלו הוא המניע אותו בהליך זה", טענו בחברה ■ "אין זה ראוי שליאורה גוררת החברה למאבק באחיה, במקום לנהוג בגילוי לב", מסרו מקורביו של עופר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"דורון עופר אשר קיבל מאביו המנוח בחייו הון רב, בכספים, במניות וברכוש, באופן שהפך אותו לאדם אמיד מאוד, לא הסתפק בכל הטוב שהרעיף עליו אביו המנוח בחייו, וקיבל במורת רוח קשה את רצונו ואת צוואתו האחרונה של אביו". כך טוענת היום חברת עופר השקעות בתשובה לתביעה שהגיש נגדה דורון עופר בה טען כי ליאורה עופר קיבלה כספים מעבר לזכאותה על פי דין.

"דורון עופר גמר אומר להיאבק באחותו ליאורה, וזאת אף במחיר של פגיעה בוטה, חסרת תקדים בחומרתה, בכבודו של אביו המנוח ובטובתה של חברת עופר השקעות שהיא יציר כפיו ומפעל חייו של יולי עופר ז"ל". נטען בתשובה.

דורון עופרצילום: מוטי קמחי

ביולי האחרון הגיש דורון עופר, בנו של יולי ואחיה של ליאורה למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי תביעה בה דרש מחברת עופר השקעות, שבה הוא מכהן כדירקטור ובעל מניות, לקבל לעיונו את הפרוטוקולים של ישיבות הדירקטוריון והאסיפות הכלליות של החברה.

עופר טען כי על פי מסמך שהועבר לידו בראשית 2012 עולה בצורה ברורה כי "במהלך שלוש השנים האחרונות קיבלה ליאורה לידיה מהחברה כספים עודפים, שחורגים במיליוני שקלים מגובה הסכום אותו היא זכאית לקבל". עוד טען כי "נעשה ניסיון בוטה וגס למנוע ממנו למלא תפקידו כדירקטור, ובכך נמנעה ממנו האפשרות לבחון טוב יותר את סימני השאלה הכבדים שנתעוררו לגבי הפגיעה בטובתה של החברה". לדבריו, על אף ניסיונו לקבל מידע נוסף על פשר העברות הכספים החריגות לטענתו, הוא נתקל בסירוב עיקש.

בתשובה שהגישה היום חברת עופר השקעות היא טוענת באמצעות עוה"ד נבות תל צור, עמית לייזרוב וטל שפירא כי "לא טובת עופר השקעות עומדת לנגד עיניו של דורון, כי אם האינטרס האישי-כספי שלו הוא המניע אותו בנקיטת הליך זה, כמו בנקיטת הליכים נוספים שהוא נוקט מאז פטירת אביו יולי עופר ז"ל בחודש ספטמבר 2011".

על פי הנטען, יולי עופר ז"ל נפטר ב-11 בספטמבר 2011 והוריש בצוואתו האחרונה את מלוא מניותיו בחברת עופר השקעות בע"מ לבתו ליאורה עופר. במסגרת מאבק הירושה, החל דורון להעלות דרישות לקבלת מסמכים ומידע מהחברה. "הבקשה איננה אלא 'מסע דיג' לצורך איתור מסמכים אשר ישמשו את דורון ויאפשרו לו לאיים בהגשת תביעות כספיות, אם לא ייענו דרישותיו בסכסוך הרחב אותו הוא מנהל בקשר לעיזבון אביו המנוח". נטען בתשובה.

לטענת החברה "בניגוד להצגת הדברים על ידי דורון עופר כאילו ב-3 השנים האחרונות קיבלה הגב' עופר לידיה מהמשיבה כספים עודפים אשר חורגים במיליוני שקלים מגובה הסכום שאותו היא זכאית לקבל וכאילו נתעוררו סימני שאלה לגבי תשלומי כספים מהחברה לבעלי מניותיה, הרי שהלכה למעשה, פעלה החברה בהתאם להסכם האחים והגב' ליאורה עופר לא קיבלה ולו שקל אחד מקופת החברה מעבר למגיע לה.

מקורבים לדורון עופר מוסרים: "ליאורה עופר מנסה להמשיך ולהסתיר מסמכים שישפכו אור על פעולות מפוקפקות לכאורה שבוצעו בחברת עופר השקעות, תוך חשש לגרימת נזקים לחברה. דורון עופר הינו דירקטור ובעל אחזקה משמעותית בעופר השקעות כבר היום, ולכן לדרישתו לקבלת מידע אין כל קשר לשאלת הירושה, הנדונה בבית המשפט למשפחה תחת חיסיון. הניסיון להסתרת מידע בחברה שהיא ושאחד מראשיה כבר עומד לדין באישום של ביצוע עבירות פליליות, מגביר את החששות מפני התנהלות שלא כדין בעופר השקעות ע"י ליאורה עופר ומקורביה, והדברים יתבררו עד תום בפני בית המשפט, שכן הניסיון להרתיע את דורון עופר מלעמוד על זכויותיו כבעל מניות וכדירקטור באמצעות הכפשות תקשורתיות לא יצלח. אין זה ראוי שליאורה עופר גוררת את החברה למאבק באחיה, במקום לנהוג בשקיפות ובגילוי לב".

דורון עופר מיוצג על ידי עוה"ד אלקס הרטמן ונועם זמיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker