עתירה לבג"ץ: על היועמ"ש להכריע בעניין ליברמן עד לבחירות

התנועה לאיכות השלטון: "כהונתו של שר, המועמד לתפקיד מרכזי נוסף בכנסת ישראל אשר עליו מרחפת עננת חשדות פליליים - גוררת פגיעה באמון הציבור ברשויות השלטון"

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התנועה למען איכות השלטון עתרה היום לבג"צ כנגד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה בדרישה שיקבלו החלטה האם יוגש או לא יוגש כתב אישום נגד שר החוץ, אביגדור ליברמן, עוד לפני הבחירות לכנסת ה-19. זאת כדי למנוע עינוי דין ופגיעה באמון הציבור.

התנועה מבקשת להורות לפרקליטות והיועמ"ש להסביר מדוע לא קיבלו החלטה זו עד היום. התנועה טוענת בעתירה כי כהונתו של שר, המועמד בבחירות הקרובות לתפקיד מרכזי נוסף בכנסת ישראל, אשר עליו מרחפת עננת חשדות פליליים ולגביו קיימות ראיות שנמצאו מספיקות על ידי היועמ"ש להחליט על הגשת כתב אישום חמור בכפוף לשימוע - גוררת פגיעה באמון הציבור ברשויות השלטון ומסכלת את הגשמת מטרות ההליך הפלילי.

נתניהו וליברמןצילום: רויטרס

נטען כי מדינת ישראל נמצאת בפתחה של מערכת בחירות ולכן ישנה חשיבות גדולה לקבלת החלטה, שתבהיר האם יתנהל משפט פלילי נגד שר החוץ ליברמן או האם יוכל לשים מאחוריו את הפרשה כולה ולהשתחרר מעול המעיב על חייו הפרטיים והציבוריים מזה 12 שנה. עוד צוין בעתירה, כי ציבור הבוחרים זכאי לבסס את החלטתו החשובה בבחירות על תשתית ברורה יותר, ולדעת האם הפתק שישים בקלפי הנו לאדם שלא מרחפת עליו עננה של כתב אישום המתנהל מולו, מתוך ידיעה כי נבחר ציבור זה יישב בתפקידו מלוא המנדט אשר ניתן בידו ולא ייפסל מכהונה כשר ואולי גם כחבר כנסת. התמשכות ההליכים, נטען בעתירה, פוגעת בעקרונות יסוד, מהווה עינוי דין ופוגעת באמון הציבור. התנועה ביקשה מבית המשפט לקיים דיון דחוף בעתירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker