יסמין גואטה
יסמין גואטה

"מעטפות כסף שמקבל איש ציבור מאדם שקשור אליו, הכל בסתר ולא תחת עין השמש - למה הירשזון הסתיר, למה אולמרט לא דיווח על זה, במקרה הזה יש דגל אדום וכמו שאמר השופט אדמונד לוי, זו שחיתות". כך אמרה השופטת בדימוס ברכה-אופיר תום ביום עיון שעסק במשפט וכלכלה בשיח הציבורי. אופיר תום היתה שופטת יחידה במשפט של הירשזון.

ברכה אופיר-תוםצילום: תומר אפלבאום

בפאנל שעסק בשיח התקשורת הישראלית ובדרישה לשקיפות מול הציפיה לאחריות עיתונאית התייחסה השופטת בדימוס אופיר לפסק הדין בעניין הירשנזון וביקרה את קביעת בית המשפט בעניין אולמרט.

עו"ד דן שיינמן, שמשרדו ייצג את ראש הממשלה לשעבר בפרשת ראשונטורס הגיב לדבריה של אופיר תום: "אני רוצה משפט שיפעל באופן עצמאי וללא השפעה. ואני לא רוצה שהשופטת תכבד החלטה של שלושה שופטים רציניים שהחליטו מה שהחליטו, את משווה בין המעטפות במקרה של אולמרט וזה עוול נורא להגיד את זה".

עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז ת"א, ראש צוות התביעה בפרשת הולילנד שהשתתפה אף היא בפאנל פנתה לעו"ד שינמן ושאלה "כנגד מי אתה יוצא ומה הפיתרון? כיצד המדינה צריכה להתמודד עם שחיתות? איזה מדינה אנחנו כאזרחים רוצים שתהיה לנו פה?", שאלה והוסיפה: "אנו לא רוצים לחיות במקום בו יש אנשים שמקבלים מעטפות של שוחד, זה התפקיד גם של התקשורת וגם של הפרקליטות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker