הילה רז

"15 מיליון שקל עם כל הכבוד לא היה סכום נכבד במשרדנו. שכר טרחה היה במקרים רבים עולה על 100 מיליון שקל, זהו טבעו של משרד העושה תיקים מעטים וגדולים ביותר". כך העיד היום (ראשון) עו"ד ד"ר יוסי שגב במהלך המשפט שמתנהל נגדו בבית משפט השלום בתל אביב, שבו הוא מואשם באי תשלום מע"מ בסך 2.8 מיליון שקל לרשות המסים. שגב השיב את התשובה הזו לשאלת התובע בתיק, עו"ד אורי שפיגל, בשלב החקירה הנגדית.

יוסי שגבצילום: לימור אדרי

לפני כשנתיים וחצי הגישה רשות המסים כתב אישום נגד שגב בשל עבירות דיווח כוזב. לפי כתב האישום במאי 1997, שכרה ליז הרדי, בתו של איל ההון המנוח שאול אייזנברג, שהיתה אז תושבת ישראל, את שירותיו של שגב כדי שייצג אותה בסכסוך הירושה על עזבונו של אביה. שגב מואשם כי דיווח שייצג את לאה אייזנברג, אמה של הרדי, ואלמנתו של אייזנברג, שהיתה תושבת זרה, ובכך התחמק מתשלום מע"מ בסך 2.8 מיליון שקל עבור שכר הטרחה ששילמה לו הרדי.

שגב מכחיש את המיוחס לו. בחקירה הסביר כי עו"ד גיל אוריון דרש חשבונית לפקודת האם. "בדקנו את הדרישה, מצאנו שהיא מוצדקת, הוצאנו את החשבונית לפקודת לאה. לאה ועורך הדין אמרו שהחשבונית צריכה לצאת לליז. ליז אמרה שהחשבונית צריכה לצאת אליה, הדבר היה ידוע לכולי עלמא ונעשה כדין".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

בהמשך עדותו תיאר שגב כי הסכם שכר הטרחה שלפיו הוא ייצג את האם לאה ושתיים מבנותיה, ליז ואמלי, קבע כי הוא ועו"ד יעקב וינרוט, שטיפל עמו בתיק בתחילה, יקבלו 5% שכר טרחה מהסכום שתקבל מהעזבון.

לדברי שגב, "בישיבה ב-18 במאי 1997 וינרוט אמר שהן לא מסכימות להסכם שכר הטרחה ונעשה פגישה בניסיון לשכנע. הן ביקשו לעבוד לפי שעות ואני זוכר את הצחוק שאמרתי 'שעות אני מוכן לקנות, אני לא מוכר' וליז אמרה לי, 'תקשיב, עד שהם יחליטו ארווין כבר יבריח את כל הרכוש, אני מסכימה'. קבעתי איתה למחרת פגישה. בידיעת והסכמת וינרוט נוהל המשא ומתן על הסכם שכר הטרחה וכן חתמתי עם ליז על ייפוי הכוח ועל הסכם שכה"ט ב-20 במאי 1997".

שגב העיד כי השירותים המשפטיים שנתן ליורשות היו חובקי עולם. "מחוץ לישראל היה העניין של המשפט של ארווין (הבן של אייזנברג המנוח מולו נוהל משפט העזבון של בנות המשפחה) נגד אשתו בלונדון, שבו ארווין טען שאביו הדיר אותו מהירושה בגלל הנישואין והדבר עמד בניגוד לצוואה מאותם מועדים שנתנה לארווין את מרבית הירושה, אני זה שגיליתי את קיומו של התיק בלונדון, אני זה שבדק בבית המשפט וקיבל בלונדון את פרוטוקול הדיון, אני זה שבדק עם עו"ד באנגליה לגבי אפשרות להביא עדויות בעל פה של אשתו הגרושה של ארווין", העיד שגב.

יעקב וינרוטצילום: דודו בכר

שגב המשיך בעדותו: "דבר שני, נודע לי שהסינרמה שייכת בשרשור דרך חברות זרות למנוח אייזנברג, אני זה שבלונדון דיבר עם אדם שמסר לי את האינפורמציה הזו, ובדק לי אפשרות עם השותפים בסינרמה להצגת הראיות. נושא אחר שהיה בחו"ל בתקופה של הטיפול הבלעדי בלאה היה בקשר עם אובדן הצוואה, לאחר ה-3 ביוני 1997 אני זה שדיברתי עם עוה"ד בציריך. אני זה שבדקתי את נושא המניות בפנמה. יכול להיות שישנם דברים נוספים בחו"ל אך זה מה שזכור לי כרגע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker