יסמין גואטה
יסמין גואטה

פרקליטות המדינה הגישה הערב (ד') ערעור לבית המשפט העליון על החלטתו של השופט רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב שלא להרחיב את צו איסור הפרסום בעניינו של ש.ד, עד המדינה בפרשת הולילנד. הפרקליטות מבקשת לקיים דיון דחוף בעניין.

אתמול דחה השופט רוזן את בקשת הפרקליטות להרחיב את צו איסור הפרסום כך שיחול על פרטים בעברו וחייו האישיים של עד המדינה בפרשת הולילנד. בתחילת השבוע ביקשה עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה שמובילה את התיק מטעם הפרקליטות, להרחיב את צו איסור הפרסום ולמנוע את שידור התוכנית "כלבוטק" בעניינו של עד המדינה.

בפתח הערעור שהגישה היום הפרקליטות, היא מציינת כי מחר, בשעה 21:00 - ערב תחילת חקירתו של עד המדינה - צפויות רשת וחברת רפי גינת הפקות להעלות לשידור את התכנית "כלבוטק", שתכלול כתבת תחקיר נרחבת בעניינו של עד המדינה ש.ד. לכן, מבקשת הפרקליטות מבית המשפט העליון לקיים דיון דחוף בערעור.

צילום: אייל טואג

הפרקליטות, באמצעות מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה עו"ד ג'ואי אש, מציינת כי בעיצומה של העדות - הולך וגובר קצב הפרסומים על התנהלותו של עד המדינה, אופיו ועברו. "רשת וחברת רפי גינת הפקות הגדילו לעשות ומזה מספר שבועות, כמעט מדי יום, משדרות קדימונים ("פרומואים") לתכנית 'כלבוטק' הצפויה לעלות לשידור ביום חמישי הקרוב. בקדימונים אלו מובטח לצופים כי עם שידור התכנית 'תיקרע המסיכה' מעל פניו של עד המדינה, וכי הוא יוצג קבל עם ועדה כנוכל ורמאי", כך לדברי הפרקליטות.

הפרקליטות הוסיפה כי "לאחרונה פנה עד המדינה אל משרדי הפרקליטות וטען כי אינו יכול לשאת עוד את מסע ההכפשות נגדו בכלי התקשורת, וכי הוא מתקשה לעמוד בלחצים הכרוכים בפרסומי התקשורת ובפניות של בני משפחתו אליו בעקבות פרסומים אלו". הפרקליטות מבקשת מבית המשפט כי הרחבת צו הפרסום תהיה תחומה בזמן של כחודשיים, עד לתום עדותו של עד המדינה.

לדברי הפרקליטות, "בית המשפט המחוזי שגה כשקבע כי לתכנית 'כלבוטק' אין כל קשר לתכנים הנדונים בבית המשפט". לדבריה, "לפחות חלק מהתכנים אליהם אמורה להתייחס תכנית "כלבוטק" צפויים לעלות גם בהליך המתנהל בבית המשפט". כמו כן, נטען כי "לפחות חלק מהתכנים בתכנית 'כלבוטק' מהווים נדבך הנוגע למהימנותו של עד המדינה, ועל כן ודאי שיש בהם כדי להוות תכנים הנדונים בבית המשפט".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker