בעלי האומן 17 נקנס ב-15 אלף שקל כי לא מנע עישון במועדון

במהלך הדיון, העידו פקחי עיריית ירושלים כי בתוך המועדון עישנו עשרות אנשים וכן שהשומרים איפשרו לאנשים להיכנס למקום בעודם מעשנים ואף כי עובדי הבר המשיכו לשרת את המעשנים מבלי להעיר להם

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

השופט יורם נועם מבית המשפט המחוזי בירושלים, דחה ערעור שהגיש בעלי האומן 17, הלל דוד פרקש, על הרשעתו בעבירה של אי אכיפת עישון במועדון, וחייב אותו בקנס של 15 אלף שקל. "בשל ההיקף הרב של האנשים שעישנו בתוך המועדון מבלי שעובדי המקום פנו אליהם בבקשה לחדול מכך, היה מוצדק להגיש דו"ח ברירת קנס נגד מחזיק המקום, שחובתו על פי החוק הִנה לפקח ולעשות כל שניתן למניעת עישון במקום הציבורי המוחזק על ידו". ציין השופט.

בתחילת שנת 2010, קנסו פקחי עיריית ירושלים בשני מועדים שונים את פרקש, אשר טען כי נקט בכל האמצעים הסבירים למניעת עישון וכי נעשתה אכיפה באופן בררני מכיוון שלא ניתנו קנסות למעשנים עצמם. במהלך הדיון, העידו פקחי עיריית ירושלים כי בתוך המועדון עישנו עשרות אנשים וכן שהשומרים איפשרו לאנשים להיכנס למקום בעודם מעשנים ואף כי עובדי הבר המשיכו לשרת את המעשנים מבלי להעיר להם.

צילום: אמיל סלמן

בית המשפט לעניינים מקומיים הרשיע את פרקש בשתי עבירות על החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, וגזר עליו קנס מוגדל בסך של 15 אלף שקל.
פרקש ערער לבית המשפט המחוזי וטען בין היתר כי "בהיעדר רישום קנסות למעשנים עצמם, לא ניתן לקבוע שאנשים עישנו במועדון". עוד הוא טען כי " הוא כי נקט בכל האמצעים הסבירים למניעת עישון".

השופט נועם לא קיבל את הטענות והותיר את הקנס על כנו. הוא ציין כי "לא רק שעובדי המקום נמנעו מלבקש מהמעשנים לחדול מהעישון, אלא שעובדי הבר אף שירתו אותם, ושומרי הסף אף אישרו במקרה הראשון לאנשים לא מעטים להיכנס למועדון כאשר סיגריות דלוקות בידיהם". השופט הוסיף כי "העובדה שהפקחים רשמו דו"ח למחזיק המקום הציבורי, אך לא רשמו דו"חות לאנשים המעשנים עצמם, אינה מצביעה על אכיפה בררנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker