למה הוזכר עו"ד אורי מסר בעדות עד המדינה בפרשת הולילנד?

לדברי עד המדינה, "סוכם עם שולה זקן שאורי מסר יהיה איש הקשר והמטפל בנושאים בין מר אולמרט, ביני, ובינה, ובעיות שיש להפנות דרכו"

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

במסגרת עדותו של עד המדינה עלה לראשונה שמו של עו"ד אורי מסר, שותפו לשעבר של אהוד אולמרט במשרד עורכי הדין וחברו הקרוב. התובעת הציגה לבית המשפט מכתב ששלח עד המדינה למסר שנתפס אצל הלל צ'רני, בעליה של חברת הולילנד, שעומד לדין בפרשה. בתגובה לכך שאל השופט את עד המדינה "למה פנית לאורי מסר? מה תפקידו?"

על כך השיב עד המדינה "התפקיד שלו באותו שלב בכוח היה שולי, התפקיד שלו אז היה ביחס לקשרים עם מר אולמרט, כפי שכבודו זוכר, אני את כל העסקה עם אורי שטרית עשיתי לפי בקשתו ודרישתו של מר אולמרט, כל התשלומים שביצעתי ושילמתי, בשעתו סוכם שכל בעיה שתהיה לי, יוכל לטפל בה מר אורי מסר".

אורי מסר ופרקליטו של אולמרט נבות תל צורצילום: אמיל סלמן

בהמשך ציין עד המדינה "בשעתו, את כל השוחד לאורי שטרית שילמתי לפי בקשתו בשנת 2002 של מר אולמרט. בשעתו גם בשיחות, אמרתי לו שאם יהיו בעיות, הוא אמר אל תדאג, לא יהיו בעיות. אחר כך בשלב מאוחר יותר, סוכם עם שולה זקן שאורי מסר יהיה איש הקשר והמטפל בנושאים בין מר אולמרט, ביני, ובינה, ובעיות שיש להפנות דרכו". מדובר על שנת 2003, שבה שימש אולמרט כשר התמ"ת.

השופט הקשה "אורי מסר פנה אליך?". עד המדינה ענה "כן, אורי מסר אחר כך דיבר איתי בעל-פה, אמר לי אל תדאג, הכל יוסדר, הכל יהיה לפי בקשתכם". השופט פנה לתובעת ושאל "אורי מסר נשאל על כך בחקירתו ושמר על זכות השתיקה?"

לדברי התובעת עו"ד אביבה חפץ-נוימן "הוא נשאל על המכתב הזה בחקירתו ושמר על זכות השתיקה. מיד אחרי זה שואלים אותו עוד שאלה והוא אומר אני חוזר לשמור על זכות השתיקה. תשובתו הייתה מאוד חלקית בעניין ומיד אחרי זה הוא שומר על זכות השתיקה".

יצוין כי אולמרט הורשע בעבירה של מרמה והפרת אמונים בבית המשפט המחוזי בירושלים לאחר שהוכח שהוא קיבל החלטות שהיטיבו עם לקוחות של עו"ד מסר, בהיותו שר התמ"ת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום