אחיותיו של רוני יצחקי מחדשות ההליכים המשפטים נגדו

לטענת האחיות - יצחקי ויורם גינור גרמו לחברות לוגי סחר ולוגי בר חי נזקים בסך של כ-18.3 מיליון שקל בניסיון למנוע המשך בדיקה וחקירה של הרשות לניירות ערך בנוגע לעסקות שביצעה חברת ציבורית שהיתה בשליטתם

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

אחיותיו של איש העסקים רוני יצחקי, הדר יצחקי בר ומישאלה שולמן, הגישו אתמול (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאישור הגשת תביעה נגזרת בשם החברות לוגי סחר תעשיות ולוגי בר חי כנגד יצחקי ויורם גינור. לטענת השתיים יצחקי וגינור גרמו לחברות לוגי סחר ולוגי בר חי נזקים בסך של כ-18.3 מיליון שקל בניסיון למנוע המשך בדיקה וחקירה של הרשות לניירות ערך בנוגע לעסקות שביצעה חברת ציבורית שהיתה בשליטתם. במקביל הגישו האחיות בקשה לבית המשפט לחדש את ההליכים המשפטיים שמתנהלים בין הצדדים בתביעה שהגישו לפני כחצי שנה נגד אחיהן. התביעה עברה להליך גישור שנכשל והאחיות מבקשות כעת להשיבה לדיון בפני השופט חאלד כבוב מהמחלקה הכלכלית בתל אביב.

האחיות טוענות כי יצחקי נחוש לנשל אותן מזכויותיהן בחברת יצחקי מחסנים שהיתה שייכת לאב המשפחה המנוח. לטענת האחיות יצחקי פעל מאחורי גבן לרישום כוזב של החלטה שהתקבלה כביכול במסגרת אסיפה כללית של חברת מחסני יצחקי, אסיפה שלא התקיימה מעולם, ועסקה בהקניית שליטה מלאה ובלעדית בחברה ליצחקי וחברת שפתנית תוך שלילת זכויותיהן כבעלות מניות בחברה, כך שיצחקי ושפתנית יוכלו לקבל בחברה כל החלטה באופן עצמאי וחד צדדי.

הגישור שהתקיים בפני שופט בית המשפט העליון תיאודור אור כשל מטעמים שלא פורטו וכעת האחיות מבקשות מבית המשפט לחדש את התביעה ולהוציא צו זמני שימנע מיצחקי לבצע פעולות שונות שלטענת האחיות עלולות להביא לנישולן מאחזקותיהן בחברה.

האחיות מפרטות באמצעות עו"ד אסף ביגר, שני צפרי ולירון אושרוביץ ממשרד עמית, פולק, מטלון כי במהלך תקופת הגישור בוצעו לפחות שתי עסקות שהפרו את הסדר הביניים בגישור.  מדובר בעסקה לדחיית פירעון של חוב בסך 15 מיליון שקל, של חברות שבשליטתו של יצחקי לחברת יצחקי מחסנים, דבר שהצריך את אישור אחיו וכן שינוי תנאי מימון שקיבלה החברה בסך 170 מיליון שקל מבנק הפועלים כנגד שיעבוד מניות החברה לבנק.

במסגרת הבקשה לאישור הגשת תביעה נגזרת טוענות האחיות כי בדיקה של הרשות לניירות ערך נגד יצחקי בנוגע למיזוג חברות רומניות לתוך החברה הציבורית רודמקו העלתה כי יצחקי הסתיר את עניינו האישי במיזוג מעיני הציבור. הן מוסיפות כי כשהוא נתפס בקלקלתו הוא עמד בפני סכנה ממשית של הגשת תביעות אזרחיות נגדו, ואולי אף חקירה פלילית, גילגל את הנזק לחברות לוגי סחר ולוגי בר לחי וגרם לחברות הללו לשלם לחברות הרומניות 18 מיליון שקל. לגירסת האחיות "ברור היה שמדובר בעסקת הפסד משמעותי מבחינת לוגי סחר ולוגי בר חי".

חברת לוגי סחר היא חברה פרטית שהיתה בבעלות משותפת של האב יעקב יצחקי המנוח, רוני  יצחקי וגינור. החברה עוסקת בסחר בחיטה ובהחזקת חלק ממלאי חירום המספוא וחיטת המאכל של ישראל. באוגוסט 2009 נפטר האב ולפי הצוואה שלו ירשו אישתו מחצית מנכסיו, וכל אחד מהילדים שליש מעזבונו. כל אחת מהאחיות מחזיקה בכ- 6% ממניות לוגי סחר ויצחקי הבן הגדיל אף הוא את חלקו בשיעור זהה.

העסקות אותן תוקפות האחיות בוצעו במהלך 2008 ובעקבותיהן החזיקה רודמקו כ- 18% מהון המניות של חברת מיינרום של אביחי סטולרו. האחיות מציינות כי בפברואר 2010 שלחה רשות ני"ע לרודמקו מכתב הקובע כי חלק מהעסקות היו בבחינת עסקה חריגה של חברה ציבורית עם אדם אחר שלבעל השליטה יש בה עניין אישי בשל הקשרים העסקיים בין יצחקי לסטולרו". האחיות טוענות כי העסקות בוצעו לטובתו האישית של רוני, ולא לטובת רודמקו.

רוני יצחקי מסר בתגובה "אין לי תגובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker