הולילנד |

דמי המחיה של עד המדינה: 12 אלף שקל בחודש ל-8 שנים

כך חשפה היום הפרקליטות ■ תגובת הפרקליטות הוגשה לאור בקשה שהגישה ההגנה להעמיד לעיונה את חלקו של הנספח להסכם העוסק בתמורה הכלכלית ובהסדרים הכספיים בין הפרקליטות ובין עד המדינה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

דמי המחיה של עד המדינה בפרשת הולילנד יהיו 12 אלף שקל בחודש החל ממועד חתימת ההסכם ולתקופה שלא תעלה על 8 שנים - כך הודיעה הבוקר פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) לבית המשפט המחוזי בתל אביב. לדברי הפרקליטות, "הפרסום נעשה לפנים משורת הדין ובשל הנסיבות המיוחדות של פרשה זו".

תגובת הפרקליטות הוגשה לאור בקשה שהגישה ההגנה להעמיד לעיונה את חלקו של הנספח להסכם עם עד המדינה העוסק בתמורה הכלכלית ובהסדרים הכספיים בין הפרקליטות ובין עד המדינה. בתגובה ציינה הפרקליטות כי בנסיבותיה המיוחדות מאד של פרשת הולילנד, ועל אף עמדת התביעה כי דמי המחייה הניתנים לעדי מדינה הינם חסויים על פי דין, מסכימה המדינה, לפנים משורת הדין ובשל נימוקים מיוחדים, להיעתר לבקשת ההגנה ולהביא לידיעתה, את גובה דמי המחייה החודשיים הניתנים לעד המדינה ש.ד.

אהוד אולמרטצילום: אמיל סלמן

"בין שאר הדברים המייחדים פרשה זו מפרשות אחרות, קיים גם העניין הנוגע לחובותיו האזרחיים של העד והקשר שלהם לדמי המחייה. מתברר, כי העד נקלע למציאות לפיה בעקבות הגעתו להסדרים עם נושים שונים הוא משלם תשלומים עיתיים לכיסוי חובותיו מתוך הכספים שהוקצו לו על ידי המדינה לצרכי מחייתו". ציינה הפרקליטות בתגובה. לדבריה, "משנודע כי דמי המחיה משמשים את העד גם להחזר חובות, החלטנו כי באופן חריג יש להביא לידיעת ההגנה את היקף הכספים הניתנים לעד מידי חודש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker