כתב אישום נגד ניסים דג'לדטי: העלים הכנסות בסך של 40 מיליון שקל

נגד דג'לדטי, שעוסק במשך שנים רבות בפעילות בשוק ההון, קיימים עוד שני תיקים פליליים

יסמין גואטה
יסמין גואטה

כתב אישום נגד ניסים דג'לדטי בגין עבירות על הוראות פקודת מס הכנסה, הוגש היום על ידי פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) לבית משפט השלום בת"א.

דג'לדטי בן ה-54, עוסק במשך שנים רבות בפעילות בשוק ההון של מתן הלוואות, ניכיון צ'קים, השקעות ותיווך להשקעות. נגד דג'לדטי קיימים עוד שני תיקים פליליים שמתנהלים בבית המשפט - האחד בגין גניבה בידי מורשה והשני בגין פרשת ההשתלטות על נכסי האוליגרך אלכסיי זכרנקו.

אולם בית משפט, ארכיוןצילום: אלברטו דנקברג

מכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד איריס שמואלי עולה כי בראשית שנות ה-2000 דג'לדטי הוכרז כפושט רגל והתנהלו נגדו הליכים אזרחיים שונים, בשל אי עמידה בחובות, אלא שבמהלך השנים, גם לאחר הכרזתו פושט רגל, הוא המשיך בפעילותו העסקית והניב רווחי עתק של עשרות מיליוני שקלים. מפעילותו זו צמחו לו בין השנים 2008-2002 הכנסות בגובה של כ-40 מיליון שקל, עליהן לא דיווח לפקיד השומה.

עוד עולה מכתב האישום כי דג'לדטי פעל להסתיר מעינו של פקיד השומה את הכנסותיו. הוא הקים וניהל במהלך השנים חברות שונות, זרות ומקומיות, אשר רובן נרשמו על שם בעלות בדויה ואנשי קש, אך הוא שלט בפעילות חברות אלה ובחשבונותיהן למעשה, היה הרוח החיה שמאחורי חברות אלה והשתמש בהן על מנת להצפין את הכנסותיו בחשבונותיהם.

על פי המתואר בכתב האישום "הנאשם ביצע את המעשים האמורים בכתב אישום תוך הסתרה והעלמה של הכנסותיו מעיני נושיו, הערמה על נושיו, הפרת התחייבויותיו החוזיות, התחמקות מהחזר חובותיו ותוך הפרת הכללים שחלו עליו בתקופת הכרזתו פושט רגל..."

בכתב האישום מצוין כי בסוף שנת 2004, לאחר שהופטר מפשיטת הרגל, הקים דג'לדטי את החברה אינפיניטי בית השקעות למטרה של עיסוק בתיווך ובהשקעות בעסקי נדל"ן, גז ונפט.

בראשית שנת 2005 הוא התקשר באמצעות אינפיניטי עם החברה הרוסית טרנס נפטא, התקשרות שבמסגרתה הוא התחייב להשיג לטרנס נפטא זכויות לקידוח בנמל אשדוד מאת חברת ישראמקו. במסגרת התקשרות זו השקיעה טרנס נפטא באינפיניטי סך של 225 אלף דולר.

דג'לדטי לא העביר את הסכום הנ"ל לישראמקו, כפי שהתחייב לעשות במסגרת ההתקשרות. דג'לדטי העביר את הסכומים הנ"ל לחשבונות של החברות שבשליטתו. כנגד התקשרות זו מסר דג'לדטי את מניותיו באינפיניטי לטרנס נפטא. כך נוצרה לו הכנסה הונית, בשל העברת מניותיו באינפינטי לטרנס נפטא בגובה של 225 אלף דולר, גם על הכנסה זו לא דיווח לפקיד השומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker